استفاده از ماشین‌آلات بخش خصوصی برای مقابله با بحران‌ احتمالی برف در گیلان؛ دستگاه‌های خدمات‌رسان مکلف به آماده‌سازی تجهیزات شدند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به استفاده از ماشین‌آلات بخش خصوصی برای مقابله با بحران‌ احتمالی برف گفت: دستگاه‌های خدمات‌رسان مکلف به آمادسازی تجهیزات برای مقابله با بحران‌های احتمالی شدند.

عصر کاسپین/ امیر مرادی با اشاره به لزوم آمادگی دستگاه‌های خدمات‌رسان برای مقابله با بحران‌های احتمالی در زمستان پیش‌رو اظهار داشت: بارندگی‌های اخیر در سطح استان می‌تواند فرصتی برای آماده‌سازی دستگاه‌ها جهت مقابله با بحران‌های احتمالی از جمله برف باشد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان خاطرنشان کرد: با برگزاری جلسات متعدد با دستگاه‌های خدمات‌رسان و انجام اقدامات لازم در تلاش هستیم تا سطح آمادگی خود را برای مقابله با بحران‌های احتمالی افزایش دهیم و با آمادگی‌‌های اولیه به استقبال زمستان برویم.

مرادی با بیان اینکه در سه حوزه اطفاء حریق، مهار سیل و مدیریت برف از مسئولان دستگاه‌های مرتبط درخواست شد تا یک برنامه مدون برای مقابله با بحران تهیه و ارائه دهند گفت: برنامه‌ریزی‌های خوبی در این حوزه انجام شد و یکی از برنامه‌ها جلوگیری از مشکلات احتمالی بحران برف است که مدیریت بحران در سطح شهرستان‌ها بر عهده فرمانداران است.
وی با بیان اینکه فرمانداران و دستگاه‌های خدمات‌رسان مکلف شدند که آمادگی لازم را از لحاظ ماشین‌آلات فراهم کنند افزود: اقداماتی خوبی برای اورهال کردن و تجهیزات ماشین‌آلات توسط راهداری انجام شد و اعتبارات خوبی به آنان اختصاص یافت البته نشست‌های متعددی برگزار کردیم که هیچ ماشینی از دستگاه‌ها در هنگام برف فرسوده و خاموش نباشد و همه فعال باشند.

مرادی بیان کرد: تاکید کردیم که امکانات لازم برای ماشین‌آلات از جمله لاستیک و تیغه برف‌روب از هم‌اکنون خریداری شود البته فقط به استفاده از این ماشین‌آلات اکتفا نخواهیم کرد بلکه از امکانات بخش خصوصی نیز استفاده می‌کنیم و قرار شد اداره‌کل راهداری قراردادی با بخش خصوصی منعقد کند و طبق گزارشات اعلام شده این کار درحال انجام است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به استفاده از امکانات و ماشین‌آلات بخش خصوصی با در نظر گرفتن کرایه گفت: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نیز مکلف شدند که نسبت به تجهیز کردن ماشین‌آلات خود در حوزه شهری اقدام کنند و قرار شد آن‌ها هم از امکانات بخش خصوصی استفاده کنند‌.

مرادی با اشاره به ضرورت هماهنگی‌های بین دستگاه‌ها در مواقع بحرانی خاطرنشان کرد: جلسه‌ای با حضور نمایندگان دستگاه‌های خدمات‌رسان و راهداری برگزار شد و تصمیم گرفتند امکانات و ماشین‌آلات لازم در نقاط حساس استان مستقر باشد و در بعضی نقاط پرترافیک و پرخطر مانند سراوان که سابقه گیر کردن ماشین در این مسیر بوده به فرمانداران و راهداری توصیه کردیم که تمهیدات لازم در نقاط ورودی شهرها اندیشیده شود.

وی تصریح کرد: هماهنگی با شرکت نفت جهت رفع مشکلات سوخت‌رسانی، هماهنگی با هلال احمر برای نیازهای تغذیه و هماهنگی با اداره اوقاف و امور خیریه برای اسکان در مساجد بین‌راهی در مواقع اضطراری و حجم برف زیاد از جمله اقدامات و هماهنگی‌هایی است که برای مقابله با بحران‌های احتمالی انجام شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =