رئیس مجتمع بیمارستانی امام(ره): سابقه نداشت بیماران کرونایی در اورژانس فوت کنند

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)، گفت: در ۸ ماه گذشته چنین اتفاقی نیفتاده بود که بیماران کرونایی در اورژانس جان خود را از دست بدهند.

عصر کاسپین/ خسرو صادق نیت، اظهار داشت: بیمارستان امام (ره) ۵۰۰ تخت برای بیماران سرطانی دارد که اگر آنها را به بیماران کرونایی اختصاص دهیم ارائه خدمات به بیماران سرطانی محدود و تأخیر در درمان این بیماران و بیماران قلبی و عروقی موجب افزایش خطر مرگ آنان می‌شود.

وی افزود: اکنون مشکل درباره بیماران کرونایی شدت بیماری و بدحالی بیماران است که در ۸ ماه گذشته چنین اتفاقی نیفتاده بود که بیماران کرونایی در اورژانس جان خود را از دست بدهند.

صادق نیت گفت: بسیاری از بیماران از ترس مراجعه به بیمارستان در منزل درمان می‌کنند که برخی از آنان درمان‌های غیر علمی است و زمانی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند بد حال هستند و بلافاصله نیاز به بخش ویژه دارند.

رئیس مجتمع بیمارستانی امام (ره) افزود: اگر این بیماران به موقع به بیمارستان مراجعه کنند می‌توانیم در بخش عادی به آنان خدمات دهیم.

وی با بیان اینکه نگران مراجعه دیر هنگام بیماران هستیم، گفت: در برخی روزها یک یا دو مرگ در اورژانس بیمارستان امام اتفاق می‌افتد.

صادق نیت افزود: بیماران از خود درمانی پرهیز کنند و با استفاده از درمانگاه‌های ۱۶ ساعته و تماس با ۴۰۳۰ برای آنان مشخص می‌شود به بستری نیاز دارند یا ندارند.

وی گفت: ۷۰ تا ۸۰ درصد بیماران کرونایی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند با درمان سرپایی مرخص می‌شوند البته در ماه‌های گذشته این تعداد بیش از ۹۰ درصد بیماران را شامل می‌شد.

رئیس مجتمع بیمارستان امام (ره)، افزود: بیمارانی که در بخش عادی بستری می‌شوند دوران بستری آنان یک هفته است و بیمارانی که در بخش ویژه بستری می‌شوند، حداقل دو هفته تا یک ماه و برخی نیز بیش از یک ماه دوره درمان آنان زمان می‌برد.

وی گفت: اگر به بیماران کرونایی آموزش مناسب داده شود آنان می‌توانند دوره نقاهت خود را در خانه سپری کنند و از این کار نتایج خوبی گرفته‌ایم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − پنج =