سایت جامع نمایشگاهی استان گیلان در رشت احداث می‌شود

مدیرعامل سازمان مشاغل شهری شهرداری رشت گفت: زمین ۵ هکتاری در جاده جیرده رشت برای ساخت سایت جامع نمایشگاهی اختصاص می‌یابد که قابلیت خدمات‌رسانی به بازارهای داخلی و خارجی را دارد.
عصر کاسپین/ مرتضی عاطفی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به واگذاری بازارچه‌ها و املاک این سازمان به بخش خصوصی اظهار داشت: سال گذشته بودجه شهرداری رشت ۳ برابر شد اما منابع درآمدی، ثابت مانده در حالیکه ابتدا باید منابع و املاک جدید تعریف و سپس بودجه افزایش یابد.

مدیرعامل سازمان مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری رشت اولویت سازمان را ساماندهی قراردادها و رعایت تشریفات قانونی جهت واگذاری آنها اعلام کرد و گفت: املاک شهرداری باید از طریق مزایده واگذار شود تا ضمن احقاق حق شهرداری و افزایش درآمدها از هرگونه شائبه‌ای در چگونگی واگذاری‌ آنها جلوگیری شود.

وی با اشاره به ایجاد شهرک صنوف در اراضی ۲۰۰ هکتاری متعلق به شرکت شهرک‌های صنعتی واقع در جنب راه آهن تصریح کرد: این اقدام جهت ساماندهی مشاغل آلاینده و مزاحم انجام می‌شود و بزرگترین پروژه سازمان در حوزه ساماندهی مشاغل است.
عاطفی با بیان اینکه ایجاد شهرک مذکور نیازمند عزم استانی است اظهار داشت: اجرای این پروژه علاوه بر تامین نیازهای مردم در حوزه‌های مختلف، تفرجگاهی برای خانواده‌ها نیز است و می‌تواند در کشور نیز الگو شود.

مدیرعامل سازمان مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری رشت افزود: قرار است یک قطعه زمین ۵ هکتاری در جاده جیرده برای ساخت سایت جامع نمایشگاهی اختصاص یابد که قابلیت خدمات رسانی بهینه به بازارهای داخلی و همچنین خارجی را دارد.

وی با اشاره به ایجاد بازارچه گل و گیاه و مجتمع فرهنگی در رشت خاطرنشان کرد: این ۲ طرح در حاشیه رودخانه گوهررود در خیابان منظریه با همکاری شرکت آب منطقه‌ای گیلان اجرا می‌شود و طی یک ماه آینده روند جذب سرمایه‌گذار آن آغاز و تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

عاطفی با بیان اینکه تمام این پروژه‌ها با سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی اجرا می‌شود عنوان کرد: همچنین احداث هایپرمارکت در بازارچه میرزا کوچک را نیز در دستور کار داریم.

مدیرعامل سازمان مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری رشت از بهره‌برداری بازارچه پلاسکو و بازارچه میوه و تره‌بار تا یک ماه آینده در رشت خبر داد و گفت: بازار هفتگی خودرو نیز تا ۳ ماه آینده در رشت راه‌اندازی خواهد شد.

وی به شرایط فعلی جامعه و شیوع کرونا اشاره کرد و با بیان اینکه باید بستری برای خرید آنلاین مردم ایجاد شود خاطرنشان کرد: راه‌اندازی فروشگاه آنلاین با پیگیری شهرداری رشت در دستور کار است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − دو =