چند طرح تولیدی و عمرانی در گیلان افتتاح شد

چند طرح تولیدی و عمرانی با حضور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در گیلان به‌بهره برداری رسید.

عصر کاسپین/ چند طرح تولیدی و عمرانی با اشتغالزایی مناسب امروز با حضور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در سطح استان گیلان به‌بهره برداری رسید.

در جریان سفر یک روزه محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به گیلان، طرح توسعه شرکت کشت و صنعت گلدشت افشره با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۷۰ میلیارد ریال در بخش رحیم‌آباد شهرستان رودسر به بهره‌برداری رسید و در این شرکت حدود ۵۰۰ نفر مشغول فعالیت هستند.

شرکت مذکور بخش قابل توجهی از نیاز کارخانجات تولید آبمیوه و نوشیدنی در سطح کشور را تامین می‌کند و قابلیت و پتانسیل صادر کردن محصولات به دیگر کشورها و کشورهای همسایه را نیز برخوردار است.
این شرکت از سال ۱۳۹۴ در زمینی به مساحت ۳۰ هزار مترمربع فعالیت خود را آغاز کرد و در این مسیر از تکنولوژی و ماشین‌آلات به‌روز و آزمایشگاه‌های شیمیایی و میکروبی بهره گرفت.

شرکت کشت و صنعت گلدشت افشره با تولید و فرآوری کنسانتره مرکبات از جمله پرتقال، لیموترش، گریپ فروت، نارنگی، پرک پرتقال، پرک نارنگی، روغن پوست پرتقال، پوره سیب، پوره کیوی، پوره هلو، اسلایس هلو، رب گوجه فرنگی درحال فعالیت است.

محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در ادامه از نمایشگاه مشاغل اجتماع‌محور که در محوطه کارخانه کشت و صنعت گلدشت افشره برپا شده بود نیز بازدید کرد.

در حال حاضر ۷ شهرستان گیلان شامل ۶۰ روستا با ۱۱ مجری و تسهیلگر برای اجرای طرح‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در نظر گرفته شدند و این طرح‌ها منجر به ایجاد ۲ هزار و ۴۰ شغل می‌شود که تاکنون ۶۸۰ شغل ایجاد شده و ۸۲۰ شغل دیگر نیز قرار است ایجاد شود.

افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه بخش کوچصفهان شهرستان رشت و سایر پروژه‌های عمرانی در سطح استان، بازدید از شرکت داروسازی سبحان آنکولوژی، شرکت در مراسم کلنگ‌زنی ۴ هزار مسکن ارزان‌قیمت در رشت و بازدید از یک باب منزل تکمیل شده برای دو معلول در رشت جزو برنامه‌های سفر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به گیلان است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان نیز امروز حضور پیدا می‌کند و یکی از برنامه‌های این جلسه امضای تفاهمنامه همکاری با استانداری گیلان است.

مدرسه ۱۲ کلاسه بخش کوچصفهان شهرستان رشت که امروز با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در این شهرستان به‌بهره برداری رسید در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۱۱۸ متر مربع با زیربنای ۸۲۸ متر مربع احداث شده است.

ارسلان زارع استاندار گیلان و جمعی از مسئولان استان نیز رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) را در بازدید و بهره‌برداری از پروژه‌ها همراهی‌کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − یازده =