۵۰ درصد جمعیت گیلان تحت پوشش بیمه سلامت؛ رعایت پروتکل‌های بهداشتی قدردانی از زحمات کادر درمان است

استاندار گیلان با بیان اینکه ۵۰ درصد جمعیت گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند گفت: مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از زحمات تلاشگران حوزه درمان قدردانی کنند.

عصر کاسپین/ ارسلان زارع صبح امروز در دیدار با مدیرکل، معاونان و جمعی از مدیران اداره‌کل بیمه سلامت گیلان ضمن تبریک سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج) و فرا رسیدن هفته بیمه سلامت اظهار داشت: امروز چیزی حدود ۵۰ درصد از جمعیت استان تحت پوشش این بیمه قرار دارند.

استاندار گیلان با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور جهت تامین سلامت مردم و رفع دغدغه‌های جامعه در این حوزه خاطرنشان کرد: این طرح با برکات زیادی همراه بود البته ایجاد پرونده الکترونیک سلامت برای تمام مردم در نظام برنامه‌ریزی کشور نیز بسیار موثر بود.

زارع اصلی‌ترین بخش سازمان بیمه را مربوط به حوزه سلامت دانست و گفت: میزان نیاز آحاد جامعه نسبت به خدمات بیمه‌ای با شیوع ویروس کرونا در کشور افزایش یافت و امروز تقویت و توسعه دولت الکترونیک در جهت کنترل و مدیریت ویروس کرونا بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به علل تشکیل بیمه سلامت در کشور ابراز داشت: بیمه سلامت با رویکرد پوشش حداکثری همه شهروندان و رسیدگی به حوزه‌های سلامت و درمان افراد شکل گرفت و امروز چیزی حدود ۵۰ درصد جمعیت گیلان تحت پوشش این بیمه قرار دارند.

وی نسخه الکترونیکی و ارائه خدمات متنوع بیمه‌ای در فرایند مدیریت بیماری را جزو تسهیلات ارائه شده توسط بیمه سلامت به شهروندان برشمرد و افزود: با استفاده از ظرفیت بیمه سلامت می‌توان در راستای آموزش سلامت، پیشگیری از بیماری‌ها، توانمندسازی بیمه‌شدگان و فرهنگ‌سازی در این زمینه گام برداشت.

نماینده عالی دولت در استان گیلان ضمن قدردانی از تلاش و مجاهدت‌های کادر درمان استان در خط مقدم مقابله با کرونا و حفظ سلامتی مردم خاطرنشان کرد: شهروندان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و هشدارها می‌توانند از زحمات تلاشگران حوزه درمان قدردانی کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =