آمار مبتلایان به کرونا در استان گیلان پس از اعمال محدودیت‌ها تثبیت شد

0 35

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: پس از محدودیت‌های کرونایی تعداد افرادی که در گیلان بستری می‌شوند با تعداد مرخص‌شدگان برابر شد.

عصر کاسپین/ آبتین حیدرزاده درباره اثرات محدودیت‌های کرونایی اعمال شده در استان گیلان اظهار داشت: با توجه به طول دوره کمون طولانی این بیماری که ۱۴ روز است انتظار داریم که بعد از ۱۴ روز شاهد اثرات واقعی این محدودیت‌ها در استان گیلان باشیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان خاطرنشان کرد: طبق برآوردهای اولیه فعلاً شاهد تثبیت آمار مبتلایان به کرونا در استان گیلان هستیم و تعداد بیمارانی که بستری می‌شوند با تعداد بیمارانی که مرخص می‌شوند تقریباً برابر است.

حیدرزاده درباره وضعیت شهر‌های استان گیلان گفت: در حال حاضر شهرهای آستارا، رشت و رودبار بدترین وضعیت را از نظر تعداد مبتلایان به کرونا دارند و در وضعیت قرمز به‌‌سر می‌برند همچنین بقیه شهرها در وضعیت هشدار و نارنجی قرار دارند؛ براساس برآورد روز گذشته ۴۵۰ نفر در کل بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.
وی با اشاره به اینکه بیشترین آمار ابتلا مربوط به حضور در دورهمی‌ها و مهمانی‌های خانوادگی است افزود: خیلی از افراد در دورهمی‌ها ماسک می‌زنند اما ماسک برای دورهمی‌های کوچک در فضای بسته کافی نیست و امکان آلودگی اعضا افزایش می‌یابد بنابراین تاکید ما بر تعطیلی هر نوع تجمع به‌ویژه از نوع خانوادگی و در فضای بسته است.

حیدرزاده از افتتاح نخستین مرکز مشاوره هپاتیت استان گیلان خبر داد و اظهار داشت: این مرکز ۵ آذرماه با حضور همکارانی از وزارت بهداشت کشور در مرکز خدمات جامع سلامت شهری شماره ۱۲ رشت افتتاح شد؛ افراد مشکوک به هپاتیت می‌توانند به این مرکز مراجعه کرده و تست هپاتیت بدهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان درباره خدمات این مرکز گفت: اگر تست افراد مشکوک مثبت باشد نسبت به مراقبت از آن‌ها و خانواده‌هایشان اقدامات لازم انجام می‌شود و همچنین کسانی که دارای هپاتیت B و C هستند با مراجعه به این مرکز می‌توانند نسبت به درمان و دریافت دارو اقدام کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =