بارش‌های سیل آسا ادامه دارد؛ جدیدترین محدودیت‌های کرونایی در جاده‌های برفی

از امروز محدودیت‌های کرونایی در کشور آغاز شد و از طرف دیگر با تشدید بارش‌ها مسافران از تردد در محور‌های پر خطر پرهیز کنند.

عصر کاسپین/ از امروز با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا محدودیت تردد بین شهرها آغاز شده و پلیس راه و مرکز مدیریت راه‌های کشور تردد خودرو بین شهرهای مختلف به صورت کامل برای پلاک های غیر بومی ممنوع کرده است و به هیچ عنوان اجازه تردد داده نمی شود و پلیس جریمه ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی در نظر گرفته به طوری که حتی تردد خودروها با پلاک شهر تهران هم در آزاد راه تهران شمال به صورت کامل ممنوع شده است.
در ابتدا اعلام شده بود که محدودیت های تردد بین شهرها برای پلاک های غیر بومی از روز ساعت ۱۰ روز چهارشنبه آغاز خواهد شد اما روز چهارشنبه این محدودیت ها برداشته شد و ترددها تا پایان ساعت ۲۴ روز جمعه ۳۰ آبان ماه آزاد شد و از امروز صبح این تردد ها به صورت کامل ممنوع شده است.

مسافران مجاز به تردد زنجیر چرخ همراه داشته باشند
ایمان محرابی نیا مسئول عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور با بیان اینکه هم اکنون شاهد تردد روان در محور چالوس، هراز ،فیروزکوه، آزادراه تهران-شمال آزادراه قزوین-رشت هستیم گفت: همچنین شاهد ترافیک نیمه سنگین در محورهای قزوین _کرج لاین شمالی و جنوبی هستیم و در محدوده‌های پل کلاک ،ساسانی ،مهرشهر ،گلشهر ،نظرآباد ترافیک نیمه سنگین وجود دارد.

او ادامه داد: از لحاظ جوی در محورهای شمالی کشور از جمله چالوس ،هراز، فیروزکوه و دارای بارش برف و باران هستیم.

مسئول عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور توضیح داد: آزادراه تهران شمال آزادراه قزوین _ رشت هم دارای بارش باران است و همچنین در محورهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، مازندران، سمنان و همدان بارش برف و باران گزارش شده است.

محرابی نیا بیان کرد: در برخی از محورهای گیلان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، لرستان، خراسان جنوبی، مرکزی و قم هم بارش باران گزارش شده است. همچنین با توجه به شرایط بارش باران هموطنانی که مجوز تردد دارند حتماً در محورهای شمالی از زنجیر چرخ استفاده کنند.

او افزود: بر اساس آخرین ترددهای صورت گرفته ترددها در روز پنج‌شنبه نسبت به جامعه ۳.۵ درصد کاهش تردد داشته‌ و اوج تردد ها هم در ساعت ۱۷ تا ۱۸ بوده و کمترین ساعت ۴ تا ۵ صبح بوده است.
تشدید محددیت ها حتی در حوزه حمل ونقل عمومی جاده ای هم اعمال شده به طوری که با همکاری وزارت ارتباطات و وزارت راه و شهرسازی برای تمامی بیمارانی که تست pcr آنها مثبت شده باشد به هیچ عنوان بلیت صادر نمی‌شود و این موضوع برای بخش حمل و نقل جاده‌ای از روز دوشنبه اعمال می شود.

البته روز گذشته آذری جهرمی وزیر ارتباطات در توییتر خود نوشت: با همکاری خوب وزارت بهداشت و وزارت راه بر بستر دولت الکترونیکی، از امروز تمامی مسافرات هواپیما و قطار بین شهری با بانک اطلاعاتی مبتلایان به کرونا تطابق داده می‌شوند و از جابجایی افرادی که مبتلا هستند جلوگیری می‌شود. به طوری چند مبتلا امروز از فرودگاه بازگردانده شدند.

کرونایی‌ها امکان سفر نخواهند داشت
آدم نژاد معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی امروز اعلام کرد که تمامی ناوگان حمل و نقل ریلی و هوایی به سامانه شناسایی بیماران کرونایی متصل شده اند و به هیچ عنوان برای افرادی که تست آنها مثبت شده باشد بلیت صادر نمی شود.

براساس این گزارش وضعیت، وضعیت آب و هوا آغاز بارش های سنگین در بین در شهرهای مختلف همچنین بارش برف در برخی از شهرها احتمال آبگرفتگی جاده‌ها معابر و جاری شدن سیل در بسیاری شهرها فراهم کرده به طوری که هشدار احتمال وقوع سیل در برخی از مناطق صادر شده و این خود زمینه ساز نگرانی برای مردم شده است.

کبری رفیعی کارشناس هواشناسی با بیان اینکه امروز فعالیت سامانه بارشی تشدید شده و استان‌های واقع در جنوب غربی از جمله استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، شمال بوشهر و غرب و شمال غرب کشور را فرا گرفته است، گفت: همچنین استان‌های ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، همدان، کرمانشاه، کردستان، زنجان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و شمال کشور ازجمله استان‌های گیلان، مازندران و گلستان و شمال شرق، استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی و نواحی مرکزی کشور شامل استان‌های مرکزی قم، اصفهان، دامنه‌های جنوبی رشته کوه البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان و بارش باران و در برخی مناطق همراه با رعد و برق و وزش باد خواهد بود.
او ادامه داد: برخی مناطق سردسیر و ارتفاعات شمال و غرب زاگرس مرکزی و البرز مرکزی بارش برف رخ می‌دهد و شدت بارش در استان‌های کرمانشاه، لرستان، همدان، نیمه جنوبی کردستان، ایلام، خوزستان چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، قم، قزوین، تهران و البرز بیشتر خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: از فردا سمت غرب بارش رو به کاهش رفته و عمده فعالیت این سامانه بارشی در استان‌های ساحلی خزر، شمال شرق و شرق و نواحی مرکزی کشور شامل استان‌های خراسان جنوبی، اصفهان، یزد و جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی زاگرس شامل استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری بوشهر، فارس و کرمان می‌شود.
رفیعی افزود: تهران همچنان شاهد بارش باران تا پایان شب خواهد بود و بیشترین دمای تهران ۷ درجه و کم ترین آن ۵ درجه خواهد بود.

با توجه به اعمال محدودیت های تردد در بین شهرهای مختلف و از طرف دیگر با توجه به حجم سنگین بارش های باران امیدواریم مردم و مسافران با رعایت این نکات شاهد قطع زنجیره انتقال کرونا در کشور باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =