اولین سند بستر رودخانه در استان گیلان صادر شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان از صدور اولین سند بستر رودخانه در استان گیلان با هدف تثبیت مالکیت دولت و همچنین جلوگیری از تصرفات غیر مجاز خبر داد .

عصر کاسپین/ مهندس وحید خرّمی با اعلام این مطلب افزود : در راستای مواد ۱ و۲ قانون توزیع عادلانه آب (مصوب ۱۳۶۱) و آئین نامه مربوط به حد بستر و حریم رودخانه ها…(مصوب۱۳۷۹) و مواد ۳ و ۹ قانون جامع حدنگار (مصوب۱۳۹۳) و همچنین تفاهم نامه فی بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، اخذ سند مالکیت نسبت به اراضی بستر رودخانه های استان گیلان در حال انجام می باشد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای اخذ سند بستر رودخانه ها یادآور شد : پس از انجام مطالعات تعیین حد بستر و حریم رودخانه سفید رود و اعلام فراخوان عمومی در این زمینه با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته ، سند مالکیت مساحت تقریبی ۹۳۲ هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه سفید رود در حوزه ثبتی کوچصفهان صادر گردید.

مهندس خرّمی اعلام کرد : برای اولین بار در سطح استان گیلان، با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان برای بستر رودخانه ها سند مالکیت به نام دولت جمهوری اسلامی و به نمایندگی شرکت آب منطقه‌ای گیلان صادر گردیده است.

وی خاطرنشان کرد : طبق برنامه ریزی انجام گرفته مقرر شده، اداره کل ثبت، اسناد و املاک استان گیلان از طریق امورات تابعه نسبت به مابقی اراضی بستر رودخانه‌های استان نیز بتدریج سند مالکیت صادر نمایند که در این راستا نقشه حد بستر وحریم قریب به ۱۳۷کیلومتر از رودخانه‌های سفید رود ،پلرود و آچی رود توسط شرکت آب منطقه‌ای تهیه و در سامانه حدنگاری سازمان ثبت، اسناد واملاک استان گیلان جانمایی گردیده است و آن اداره کل آماده تثبیت و صدور سند مالکیت بنام دولت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان در پایان ضمن قدردانی از همکاری های خوب و ارزشمند اداره کل ثبت اسناد و املاک استان گیلان در راستای صدور مجوز سند بستر رودخانه های استان از تلاش همکاران شرکت آب منطقه ای نیز تشکر نمود .

شایان ذکر است ، استان گیلان دارای ۵۴ رشته رودخانه اصلی است .

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 14 =