فرماندار رشت، مطرح کرد؛ آماده باش ستاد بحران رشت در پی هشدار وزش باد گرم

فرماندار رشت با اشاره به هشدار هواشناسی در خصوص وزش باد گرم، از آماده باش اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان خبر داد.

عصر کاسپین/ مهندس علی فتح اللهی در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان رشت با تاکید براینکه برای مقابله با موقعیت های بحرانی نیاز است از قبل برنامه ریزی دقیق داشته باشیم و پیش بینی های لازم انجام شود، افزود: امکانات و تجهیزات مناسب از مولفه های اساسی جهت مقابله با بحران های احتمالی است و باید تقویت این تجهیزات به عنوان یک دغدغه اساسی، همواره مد نظر مسئولین باشد.

وی با هشدار در خصوص احتمال آتش سوزی جنگل های شهرستان رشت، با توجه به پیش بینی وزش بادگرم در پایان هفته، تاکید کرد: ضمن اتخذ تدابیر لازم جهت پیشگیری از بروز آتش سوزی در جنگل ها، همه اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان رشت در حالت آماده باش خواهند بود.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان رشت با اشاره به آسیب پذیر بودن استان گیلان و شهرستان رشت در هنگام وزش باد گردم و بارندگی ها، اظهار داشت: در همین راستا ضرورت دارد، نقاط آسیب پذیر شهرستان رشت از قبل شناسایی و برای هر کدام از این نقاط، پیش بینی موقعیت های بحرانی صورت پذیرد.

فرماندار رشت با تاکید بر لزوم همکاری و تعامل کامل مابین ادارات و دستگاه های اجرایی، اظهار داشت: در بارش های شدیدی که اخیرا در سطح شهر رشت وجود داشت شاهد نمونه ی موفقی از تعامل موفق مابین بین شهرداری، آب و گاز بودیم که منجر به کاهش نقاط آبگرفتگی شد.

مهندس فتح اللهی لایروبی رودخانه ها به ویژه در دو بخش لشت نشاء و خشکبیجار را امری ضروری در جهت کاهش آبگرفتگی بر اثر بحران سیل دانست و تاکید کرد: انتظار می رود در این راستا پیگیری های لازم از سوی بخشداری ها انجام شود.

وی با اشاره به قطع برق در سطح شهرستان رشت طی چند روزه گذشته، تاکید کرد: با توجه به اینکه قطعی برق می تواند آسیب جدی به تولید کنندگان وارد کند، لازم است قطع برق شبکه از قبل پیش بینی و به ویژه به تولید کنندگان اطلاع رسانی شود.

فرماندار رشت با تاکید بر لزوم صرفه جویی در مصرف گاز از سوی آحاد مردم، افزود: متاسفانه میانگین مصرف انرژی در کشور ما چندین برابر کشورهای توسعه یافته است که در این زمینه نیاز است با مشارکت اصحاب رسانه و بهره گیری از فضای مجازی، فرهنگ سازی مناسب انجام شود.

مهندس فتح اللهی با اشاره به هشدار هواشناسی در خصوص وزش باد گرم و تجربخ سقوط درختان بر روی خودروها، تصریح کرد: در این زمینه شهرداری ها موظف هستند در خصوص درختان موجود در سطح شهر کارشناسی لازم را انجام دهند، تا خدای نکرده شاهد بروز حادثه مالی و جانی برای شهروندان نباشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 19 =