۵۲۳ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: هم اکنون ۵۲۳ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند که حال ۲۰ درصد آن‌ها وخیم است.
عصر کاسپین/ مسعود نوروزی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ویروس‌هایی مانند کرونا که باعث عفونت دستگاه تنفسی می‌شوند سرما دوست بوده و در هوای سرد فعالیت، سرایت و بیماری زایی بیشتری دارند.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: با توجه به آمارهای هواشناسی مبنی بر اینکه در روزهای آینده کاهش دما و بارش‌های بیشتری در پیش داریم اگر مردم مراقبت‌های لازم و کافی را از خود نداشته باشند شانس ابتلای آن‌ها به عفونت‌های حاد تنفسی به‌ویژه بیماری کرونا افزایش می‌یابد.

نوروزی عنوان داشت: توصیه ما به همه شهروندان این است که در منزل بمانند و حدالامکان از رفت و آمدهای غیرضروری پرهیز کنند به‌ویژه در روزهای سردی که بارش برف داریم مراقبت بیشتری از خود داشته باشند و در این ایام به جز در موارد اضطراری در سطح شهر حضور نیابند.
وی تصریح کرد: در کنار همه موارد مذکور از شهروندان می‌خواهیم که دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی مانند ماسک زدن، شستن مکرر دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی را در دستور کار داشته باشند؛ همچنین در ایام سرد سال استفاده از مواد غذایی ویتامین‌دار، سبزیجات و میوه‌جات و تقویت خود را فراموش نکنند.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در حال حاضر ۵۲۳ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های کل استان بستری هستند که ۱۰۳ بیمار در ۳ دی‌ماه به این آمار اضافه شدند و متاسفانه ۲۰ درصد این بیماران نیز به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =