استاندار گیلان: تغییر وضعیت کرونا در گیلان/ رعایت دستور العمل ها الزامی است

استاندار گیلان با اشاره به تغییر وضعیت و رنگ شهرها از نظر کرونا در این استان، گفت: همچنان دستور العمل ها باید با دقت بیشتر از سوی شهروندان رعایت شود.

عصر کاسپین/ ارسلان زارع ظهر شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در سالن غدیر استانداری گیلان با اشاره به آخرین وضعیت کرونایی این استان، گفت: ۱۴ شهر گیلان در وضعیت زرد، یک شهر آبی و شهرهای رودسر و لاهیجان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

استاندار گیلان با تأکید بر ضرورت رعایت دقیق دستور العمل های بهداشتی و توصیه مسئولان امر از شهروندان، اظهار کرد: رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما می‌تواند در راستای فرهنگ سازی جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی تأثیر گذار باشند.

وی با بیان اینکه با رعایت مداوم پروتکل‌های بهداشتی سیر نزولی مبتلایان به کرونا در گیلان ادامه خواهد یافت، تصریح کرد: تزریق واکسن به عموم مردم نیز بر اساس سند ملی واکسن صورت خواهد گرفت.

زارع با اشاره به تأثیرات مثبت و مزایایی اجرای طرح شهید سلیمانی، گفت: تداوم این طرح و روند پایش و غربالگری به ویژه برای سالمندان از طریق سامانه تلفنی ۴۰۳۰ ادامه دارد.

وی عادی انگاری پس از تغییر وضعیت‌ها و کمتر شدن توجه‌ها به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، را سبب ماندگاری بیماری کرونا عنوان و اضافه کرد: اقناع هدفمند و هوشمند افکار عمومی با رویکرد آگاهی‌بخشی به مردم از نقش مؤثر همکاری آنان در قطع زنجیره انتقال ویروس بسیار مهم و ضروری است.

استاندار گیلان در ادامه گفت: بر مبنای تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، برنامه‌های دهه فجر در استان به صورت نمادین و از طریق فضای مجازی و بدون تجمعات انسانی اجرا می‌شود.

زارع به برخی گزارش‌ها مبنی بر ازدحام جمعیت در مقابل دفاتر پیشخوان دولت اشاره کرد و افزود تشدید نظارت‌ها توسط کمیته انتظامی ستاد کرونا و برخورد با آن دسته از دفاتری که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، در دستور کار قرار گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =