بارش‌های سیل‌آسا در راه است؟

از اواخر پنج شنبه سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و بسیاری از استان‌های کشور رادرگیر این سامانه بارشی خواهند شد.

عصر کاسپین/ میر حسین سرکرده کارشناس هواشناسی با بیان اینکه امروز و فردا جوی آرام در اغلب مناطق کشور همراه با افزایش غلظت آلاینده‌های در شهر‌های صنعتی و پر جمعتی خواهیم داشت، گفت: از اواخر پنج شنبه سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود.

او ادامه داد: این سامانه در روز جمعه در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال خوزستان، شمال غرب چهارمحال بختیاری، قزوین، همدان، مرکزی، به تدریج از بعد ظهر در اردبیل، گیلان، مازندران، البرزو تهران، سبب بارش باران، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف و در استان‌های واقع در جنوب غرب و غرب کشور گاهی رعد وبرق و وزش باد شدید در جنوب خوزستان سبب گرد و خاک می‌شود.

سرکرده اظهار کرد: این سامانه در روز شنبه در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، شمال استان‌های فارس و بوشهر، غرب خلیج فارس، استان‌های ساحلی خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی و به تدریج در خراسان شمالی سب بارش خواهد شد.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه شدت بارش در روز جمعه در استان‌های غربی و شنبه در استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب، و ارتفاعات البرز مرکزی است افزود: روز‌های جمعه وشنبه در استان‌های ایلام، کرمانشاه، خوزستان، لرستان، و کهگیلویه وبویراحمد، احتمال بارش تگرگ نیز وجود دارد.

او با بیان اینکه این سامانه روز یکشنبه عمدتا، در جنوب غرب، شرق خرز، نواحی مرکزی، شمال شرق و شرق کشور، غرب خلیج فارس، بوشهر و نیمه شمالی فارس فعال است. افزود: شدت بارش در این روز در شمال فارس، کهگیلویه وبویر احمد، جنوب چهارمحال بختیاری، و بوشهر است.

سرکرده با اشاره به اینکه دوشنبه در شمال شرق بارش پراکنده رخ داده و سپس این سامانه از کشور خارج می‌شود، افزود: با توجه به همراهی جریانات جنوبی بااین سامانه بارشی، بارش باران در دامنه‌های رشته‌های کوه‌های البرز مرکزی و غربی و همچنین زاگرس مرکزی و شمالی زمینه ساز ذوب برف موجود و ا افزایش حجم روان آب در مناطق کوهپایه‌ای خواهد شد.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: گفتنی است روز‌های پنج شنبه وجمعه در استان‌های گیلان و اردبیل وزش باد شدید جنوبی و در بعدظهر شنبه و روز یکشنبه در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز ونیمه شرقی کشور وزش باد شدید و در برخی نقاط شرق وجنوب شرق کشور گرد وخاک پیش بینی می‌شود.

او تاکید کرد: خلیج فارس نیز در زو‌های جمعه و شنبه مواج است.

سرکرده در باره آب وهوای تهران هم گفت: آسمان تهران فردا قسمتی ابری همراه با غبار محلی در بعدظهر همراه با افزایش ابر است و بیشترین دمای تهران ۱۶ درجه و کم‌ترین آن ۷ درجه است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =