رودخانه‌های گیلان برای جلوگیری از طغیان بهاری لایروبی می‌شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: در راستای پیشگیری از وقوع سیلاب رودخانه‌های گیلان پیش‌از رسیدن بارش‌های بهاری لایروبی می‌شود.

عصر کاسپین/ امیر مرادی اظهار داشت: پروژه‌های پیشگیرانه دستگاه‌ها برای سال آینده به سازمان مدیریت بحران کشور معرفی شده و اکنون در انتظار اختصاص اعتبارات برای اجرای آن‌ها هستیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: برخی از دستگاه‌ها مانند اداره‌کل راهداری، راه و شهرسازی، آب منطقه‌ای و ‌سایر دستگاه‌های فعال در حوزه مدیریت بحران در حال اجرای بخشی از پروژه‌های خود پیشگیرانه هستند.

مرادی عنوان داشت: با توجه به اینکه در آستانه فصل بهار قرار داریم باید لایروبی رودخانه‌ها به طور کامل صورت گیرد تا با بارش بهاری با مشکل مواجه نباشیم.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری استان گیلان خاطرنشان کرد: در راستای اجرای اقدامات پیشگیرانه که به اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری ابلاغ شده، پروژه‌هایی در بالادست رودخانه‌ها در حال اجرا است.

وی بیان کرد: اداره‌کل راهداری از دستگاه‌هایی است که پروژه‌ها را به خوبی جلو برده و در بخش اقدامات پیشگیرانه در خصوص رانش برخی از راه‌ها اقدامات خوبی در دست اجرا است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری استان گیلان ابراز داشت: انجام تمامی پروژه‌ها با اعتبارات موجود میسر نبوده و در حال حاضر اجرای پروژه‌های پیشگیرانه دستگاه‌ها به تدریج و با اولویت‌بندی انجام می‌شود.

مرادی با بیان اینکه در بحث اعتبارات نشست‌های متعددی با نمایندگان گیلان در مجلس انجام شده گفت: به‌دنبال این هستیم که برای مدیریت بحران کشور ردیف بودجه مستقلی در لایحه‌ بودجه سال ۱۴۰۰ تعریف شود.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در حوزه تاب آوری و ساخت و ساز اصولی در روستاها انجام شده تصریح کرد: تاب آوری بافت روستایی در گیلان نسبت به بافت شهری بیشتر است.

مرادی خاطرنشان کرد: افزایش تاب‌آوری بافت شهری به‌دلیل نیاز به اعتبارات بالا نیازمند ردیف اعتبارات بیشتری بوده و با اعتبارات محدود استانی با تأخیر صورت می‌گیرد.

وی عنوان داشت: هماهنگی بین دستگاهی در گیلان و همچنین هماهنگی بین استانی کمک خوبی در جهت مدیریت بحران ایجاد کرده و در مدیریت حوادث ایجاد شده تاثیرگذاری بالایی دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان افزود: مانورهایی که توسط دستگاه‌ها تقریباً هر هفته در گیلان اجرا می‌شود قدرت تاب‌آوری را بالا برده و سبب می‌شود در قسمت‌های مختلف به جمع‌بندی خوبی برسیم.

وی با بیان اینکه افراد باید دانش مدیریت بحران خود را تقویت کنند گفت: در این راستا به دنبال این هستیم که آموزش‌های لازم را به مردم ارائه دهیم تا بدانند که باید چه رفتاری در مواجه با مخاطرات داشته باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 20 =