روند ابتلا به کرونا در گیلان دوباره صعودی شد

دانشگاه علوم پزشکی گیلان از افزایش آمار کرونا در استان خبر داد و گفت: عادی‌انگاری سبب افزایش مجدد آمار کرونا شد.

عصر کاسپین/ مسعود نوروزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر ۴۵۰ بیمار مبتلا به کرونا در کل بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ۹۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به آمار مذکور افزوده شده و ۱۰۰ نفر به‌دلیل وخامت حالشان در بخش ICU بستری هستند.

نوروزی عنوان داشت: استنباط ما از آمار روزهای اخیر این بوده که در حال حاضر مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی سهل‌انگاری کرده و این امر را جدی نمی‌گیرند.

وی ابراز داشت: هر نوع فضایی خارج از منزل زدن ماسک را می‌طلبد زیرا ویروس کرونا از طریق تنفس منتقل شده و حتی افرادی که در پارک و هوای آزاد حضور دارند نیز باید از ماسک استفاده کنند.

نوروزی با بیان اینکه زدن ماسک می‌تواند درصد بسیار زیادی از خطر ابتلا به کرونا را کاهش دهد گفت: با توجه به اینکه در آخر هفته قرار داریم تقاضای ما از مردم این است که از شرکت در هر گونه دورهمی خودداری کنند.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: بسیاری از مبتلایان ناقلان بدون علامت بوده و می‌توانند به راحتی ویروس کرونا را به اعضای خانواده به‌ویژه سالمندان منتقل کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 7 =