ماهیگیر گرفتار شده در برف گیلان پس از ۹ ساعت نجات یافت

مدیر‌عامل هلال احمر گیلان گفت: یک ماهیگیر گرفتار شده پشت سد منجیل رودبار در یک عملیات ۹ ساعته در برف توسط امداگران نجات یافت.

عصر کاسپین/ سیاوش غلامی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی هشدار‌های هواشناسی مبنی بر بارش برف سنگین در گیلان ۴۴ پایگاه و پست امداد و نجات در شهرستان‌های استان گیلان به‌صورت آماده‌باش قرار گرفتند.

مدیر‌عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان نیز از آماده‌باش ۸۰ خودروی آمبولانس، ست نجات و خودرو‌های کمک‌دار برای خدمات‌رسانی در سطح استان خبر داد و گفت: ۸۰ خانه هلال احمر، مسجد، حسینیه و اماکن ورزشی در مسیر راه‌ها که به امکانات و تجهیزات امدادی مجهز شدند برای اسکان اضطراری آماده شدند.

غلامی خاطرنشان کرد: ۲۴۰ نفر از داوطلبان در سطح خانه‌های هلال و مسجد نیز آماده خدمات‌رسانی در مواقع بحرانی هستند و با توجه به بارش برفی که دیشب در استان گیلان شاهد بودیم با همکاری دستگاه‌ها تمام مسیرها باز هستند و رفت و آمد در مسیر اصلی رشت به رودبار نیز فقط با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.
وی با اشاره به اینکه در محورهای تالش، املش و سیاهکل به دیلمان و ارتفاعات استان که با بیشترین برف مواجه بودند رفت و آمد در این مسیر‌ها به‌کندی انجام می‌گیرد افزود: ۴ حادثه تصادف و واژگونی خودرو با ۱۰ حادثه دیده و ۶ مصدوم نیز در این مدت ثبت شده است.

مدیر‌عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با بیان اینکه یک ماهیگیر در برف در پشت سد منجیل رودبار با یک عملیات ۹ ساعته توسط امدادگران هلال احمر نجات یافت افزود: به‌‌بیش از ۲۰ خودروی گرفتار در برف امدادرسانی شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =