نخستین درمانگاه تخصصی بیماران هموفیلی گیلان دهه فجر افتتاح می‌شود

رئیس شورای شهر رشت گفت: نخستین درمانگاه تخصصی بیماران هموفیلی گیلان در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

عصر کاسپین/ احمد رمضانپور اظهار داشت: ساخت نخستین درمانگاه تخصصی بیماران هموفیلی گیلان با درخواست کانون هموفیلی ایران و قویدل مدیرعامل کانون هموفیلی ایران انجام شد.

رئیس شورای شهر رشت خاطرنشان کرد: ساختمان درمانگاه تخصصی هموفیلی گیلان در یک زمین اهدایی از مرحوم آذربانی به ایجاد شده و در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

رمضانپور با بیان این که این درمانگاه می‌تواند یکی درمانگاه‌های مهم و تخصصی بیماران هموفیلی در کشور باشد گفت: صفر تا ۱۰۰ ساخت این درمانگاه با شهرداری رشت بوده و کار آن در مراحل پایانی است.
وی افزود: نامه‌ای که خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور نوشته شد تا تجهیزات مورد نیاز این درمانگاه تخصصی به‌زودی تأمین شود و امیدواریم که این تجهیزات توسط دولت و یا دانشگاه علوم پزشکی گیلان تأمین شود.

رمضانپور درباره تخریب تدریجی نخستین دانشسرای ملی رشت در محله ساغری‌سازان گفت: در ماه اخیر گزارشاتی مبنی بر وضعیت نامطلوب و در حال تخریب این ساختمان قدیمی به دست ما رسید.

رئیس شورای شهر رشت ابراز داشت: در این راستا مسئولان بازدیدهایی از ساختمان این دانشسرای ملی به عمل آورده و گزارشی را به شورای شهر رشت تحویل دادند.

وی گفت: در این راستا جلسه‌ای با مدیران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مدیران شهرداری، شهردار منطقه و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین نماینده خاندان صاحب مجموعه دانشسرا برگزار شد.

رمضانپور عنوان داشت: در نهایت طرحی تهیه شد و در شورای شهر رشت به تصویب رسید و طبق آن شهرداری رشت مکلف شد تا نسبت به خرید این ساختمان در چارچوب مقررات اقدام کند.

رئیس شورای شهر رشت تصریح کرد: این امر ابلاغ شده اما چون خرید این ساختمان زمان‌بر است مجدداً جلساتی با میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شهرداری برگزار شد.

رمضانپور خاطرنشان کرد: در این جلسه برآورد هزینه‌ها ۶۰۰ میلیون تومان بوده که ۳۰۰ میلیون را میراث فرهنگی و مابقی را شهرداری رشت پرداخت می‌کند.

وی گفت: فردی که مسئول بازسازی و سربندی این ساختمان است نیز عنوان کرده که مبلغ مذکور را به‌صورت نقدی دریافت نکرده و شهرداری می‌تواند در عوض آن ارائه خدمات داشته باشد؛ نامه‌های مربوطه به شهردار رشت ابلاغ شده است.

رمضانپور با بیان این که این ساختمان ملی با قدمت بسیار بالا و رزومه‌ای که در پرونده خود دارد به‌ عنوان یکی از هویت‌های رشت به شمار می‌رود عنوان کرد: در آینده شاهد خرید این ساختمان از جانب شهرداری رشت هستیم.

رئیس شورای شهر رشت خاطرنشان کرد: شهرداری رشت با توجه به تجربیات تلخ گذشته در هنگام بارش برف سنگین اکنون آمادگی کامل را در زمان وقوع بحران برف پیدا کرده است.

وی افزود: اگر برف و باران سنگینی داشته باشیم شهرداری‌های مناطق مختلف آمادگی‌های لازم اعم از سرویس کردن ماشین آلات و تهیه تجهیزات را دارند.

رمضانپور گفت: همچنین به مناطق مختلف مجوز داده شده که در زمان وقوع بحران و بارش برف در صورت نیاز بتوانند تعداد ماشین‌آلات مورد نیاز منطقه را اجاره کنند.

رئیس شورای شهر رشت اظهار داشت: با اقدامات انجام شده و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این حوزه شاهد ایجاد مشکل در زمان وقوع بحران برف نباشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − هشت =