محدودیت‌های سفر به گیلان تشدید می‌شود

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: محدودیت‌های‌ سفر به گیلان در ایام نوروز تشدید می‌شود.

عصر کاسپین/ آبتین حیدرزاده در جمع خبرنگاران از آخرین آمار کرونا در گیلان خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر ۲۹۷ بیمار کرونایی در گیلان بستری هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ابراز داشت: ۶۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به این آمار افزوده شدند و ۷۰ نفر نیز به دلیل وخامت حالشان در ICU بستری هستند.

وی با بیان اینکه این آمار در چند هفته اخیر ثابت بوده تصریح کرد: این نشانگر این است که رفتار مردم در کنترل و پیشگیری از ابتلا به بیماری ثابت بوده است.

حیدرزاده عنوان داشت: توصیه ما به مردم این است که پروتکل‌های بهداشتی را به میزان بیشتری رعایت کنند تا این آمار کمتر شود نگرانی مردم گیلان از مسافرت‌هایی است که در دوران عید انجام می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: به همین دلیل در ستاد مقابله با کرونا در استان و کشور تصمیماتی در مورد مسافرت‌ها گرفته شده و محدودیت‌هایی برای گیلان نیز تا مقدار زیادی در نظر گرفته شده است.

حیدرزاده خاطرنشان کرد: امیدواریم این اعمال محدودیت تا پایان ایام نوروز نیز تداوم داشته باشد و از مردم می‌خواهیم که رعایت پروتکل‌های بهداشتی را ادامه دهند.

وی افزود: آمار گیلان در حوزه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی اکنون حدود ۶۰ درصد بوده و باید به بیش‌از ۶۰ درصد برسد؛ اگر به ۸۵ درصد دست پیدا کنیم زنجیره انتقال بیماری کرونا در استان قطع می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 14 =