نظارت بر اماکن اقامتی ایام نوروز در گیلان تشدید می‌شود

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: نظارت بر اماکن اقامتی ایام نوروز در این استان تشدید می‌شود‌.

عصر کاسپین/ حمیدرضا آذرپور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نظارت‌ها در حوزه اقامت و پذیرایی مسافران انجام شد این نظارت‌ها از ابتدای سال در استان گیلان وجود داشته اما در ایام نوروز و حضور مسافران تشدید می‌شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان گفت: در نخستین لایه نظارت کارشناسان معاونت گردشگری طبق جدول زمان‌بندی و مسیرهای مشخص بازدید از اماکن را در دستور کار دارند و مورد بعدی بازدیدهای مشارکتی با حضور همکاران کادر بهداشت و درمان و نیروی انتظامی است.

آذرپور عنوان داشت: اقدام بعدی استفاده از همراهی و همکاری خود مردم و اطلاعاتی است که از طریق سامانه ۳۳۶۱۸۴۶۵ و شماره کشوری ۰۹۶۲۹ می‌توانند مشاهدات و اطلاعات خود را در این حوزه در اختیار ما بگذارند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان خاطرنشان کرد: از ابتدا سال با همکاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان و به‌ ویژه معاون بهداشتی توانستیم راهکارها و آموزش‌های لازم و نحوه ضدعفونی و پروتکل‌های بهداشتی را به طور مستمر به تمامی تاسیسات اقامتی ارائه دهیم.

آذرپور اظهار داشت: تنها نگرانی ما منازل استیجاری غیرمجاز است که آسیبی برای صنعت گردشگری و مکان مستعدی برای انتقال ویروس کرونا و شیوع آن است که از دستگاه‌های انتظامی، قضایی و اجرایی تقاضا داریم که در این زمینه با ما همراهی داشته و مانع اقامت از مسافران در این اماکن شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =