جرایم سایبری در استان گیلان ۴۰ درصد کاهش یافت

رئیس پلیس فتا گیلان گفت: با اقدامات پیشگیرانه پلیس میزان جرایم سایبری در گیلان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد کاهش یافت.

عصر کاسپین/ سرهنگ امیرحسین نقی‌مهر درباره اقدامات پلیس فتا در جهت آگاه‌سازی دانش‌آموزان در سامانه شاد اظهار داشت: همانطور که معلمان در سامانه شاد به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند کارشناسان پلیس فتا نیز برای پیشگیری از جرایم سایبری در این بستر فعالیت‌ می‌کنند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان تصریح کرد: با هماهنگی‌هایی که با آموزش و پرورش انجام شده کارشناسان ما در سامانه شاد در حوزه آسیب‌های فضای مجازی و تهدیداتی که متوجه دانش‌آموزان و حتی خانواده آن‌ها است را به صورت برخط آموزش می‌دهند.

نقی‌مهر از کاهش جرایم سایبری استان گیلان در سال جدید خبر داد و خاطرنشان کرد: با اقدامات پیشگیرانه پلیس، جرایم سایبری گیلان از ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه فروردین‌ماه و اردیبهشت‌ماه سال گذشته حدود ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اقدامات پلیس فتا در زمان انتخابات عنوان داشت: اگر در زمان انتخابات افراد شاکی خصوصی بوده و یا اهانتی در فضای مجازی به آن‌ها انجام شود پلیس فتا با دستوری که از مراجع قضایی صادر می‌شود پیگیری‌های قانونی را انجام می‌دهد.

نقی‌مهر ابراز داشت: اگر در زمان انتخابات در فضای مجازی هتک حرمتی به افراد انجام شده و اقدامی خلاف قانون و پروتکل‌هایی که مراجع ذی‌صلاح قانونی تدوین کرده‌اند رخ دهد پلیس فتا به این حوزه ورود کرده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان خاطرنشان کرد: توصیه ما به آحاد شهروندان این است که دانش سایبری و دانش استفاده از فضای مجازی خود را بالا ببرند تا در دام سودجویان فضای مجازی قرار نگرفته و درگیر آسیب‌های سایبری نشوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 9 =