۳۰ هزار سالمند بالای ۸۰ سال گیلانی در برابر کرونا واکسینه شدند

فاز دوم واکسیناسیون کرونا در استان گیلان در حال اجرا است و تاکنون بیش از ۳۰ هزار نفر از سالمندان بالای ۸۰ سال گیلان در برابر کرونا واکسینه شدند.

عصر کاسپین/ در حال حاضر ۱۰ شهرستان استان گیلان در وضعیت نارنجی کرونایی و ۷ شهرستان در وضعیت زرد به سر می‌برند.

شهرستان‌های آستارا، تالش، بندر انزلی، فومن، لنگرود، املش و سیاهکل شهرستان‌های در وضعیت زرد کرونایی استان گیلان هستند که روز گذشته به این وضعیت تغییر وضعیت دادند.

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ۴۳۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که ۹۸ نفر از آن‌ها در ۲۴ ساعت گذشته به این آمار افزوده شده‌اند.

از این تعداد بیمار کرونایی ۸۷ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که ۹ نفر از این بیماران امروز به بخش ICU منتقل شدند.

فاز دوم واکسیناسیون کرونا در گیلان در حال اجرا بوده و تاکنون بیش از ۳۰ هزار نفر از افراد بالای ۸۰ سال استان گیلان واکسینه شده‌اند.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای واکسیناسیون ۱۲ هزار نفر در روز در شهر رشت ۶ مرکز درمانی مورد نیاز است و در حال حاضر روزانه واکسیناسیون ۲ هزار نفر انجام می‌شود.

با وجود اجرای واکسیناسیون کرونا اما همچنان بهترین راه مقابله با کرونا و جلوگیری از ابتلا به آن رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی به‌ویژه در اصناف و اماکن عمومی استان است.

میانگین رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در بین مردم گیلان ۶۵ درصد و میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین اصناف، اماکن و مسئولین ۷۶ درصد است؛ این در حالی است که برای مدیریت و کنترل زنجیره کرونا باید این مقدار به ۹۰ درصد برسد.

استان گیلان اکنون در شرایط بسیار ناپایدار و شکننده‌ای قرار دارد و کوچکترین بی‌توجهی به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی می‌تواند آمار بستری‌شدگان و قربانیان کرونایی استان را مانند ماه‌های گذشته بالا ببرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 5 =