اشتغال به کار زندانیان گیلان در ۶۹ کارگاه

۲ هزار زندانی گیلانی برای تامین معاش خود و خانواده هایشان مشغول بکارند.

عصر کاسپین/ مدیر کل زندان‌های گیلان در آخرین روز هفته قوه قضاییه، در بازدید سرزده از زندان مرکزی و کانون اصلاح و تربیت رشت، ضمن دیدار با خانواده‌های زندانیان، بر حفظ کرامت مددجویان و خانواده‌های آنان در امور زندانبانی تاکید کرد.

رضا محمدی اصل با اشاره به انسجام ضروری برای اجرای برنامه‌های سازمان زندان‌ها و رسیدن به اهداف برنامه‌های اصلاحی و تربیتی افزود : با توجه به امر مهم اشتغال زندانیان، ۲ هزار زندانی زندان‌های گیلان در ۶۹ کارگاه تولیدی مشغول بکارند و با دریافت حقوق ، بخشی از هزینه‌های خانواده هایشان را در دوران حبس تامین می‌کنند.

وی با اشاره به تولید خوب مرغداری‌ها به همت زندانیان، اضافه کرد: زندانیان در ۶ سوله بیش از ۱۲ هزار قطعه مرغ در هر دوره به بازار عرضه و درآمد مستقیم این کارگاه تولیدی را دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه اکثر مددجویان بدون هیچ فنی در زندان‌ها تحت آموزش قرار می‌گیرند گفت: به عنوان مثال بافت فرش‌های ابریشمی در زندان‌ها با وجود ۱۰ دار قالی انجام می‌شود که زندانیان از این راه خرج خانواده‌های خود را تامین می‌کنند.

وی گفت : تعدادی از مددجویان در مجتمع کشت و صنعت رشت با حدود ۳۰ هکتار زمین که بیش از ۱۵ هکتار آن استخرماهیان گرمابی ست مشغول به کارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × یک =