شناسایی مزرعه ۶۵ میلیاردی رمز ارزها در رشت

فرمانده انتظامی استان از کشف ۱۴۴ دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز به ارزش ۶۵ میلیارد ریال در شهرستان رشت خبر داد.

عصر کاسپین/ سردار “عزیزاله ملکی” با بیان اینکه مبارزه بی‌امان و خستگی‌ناپذیر پلیس با اخلالگران اقتصادی به صورت مستمر ادامه دارد به تشدید اقدامات همه جانبه نیروی انتظامی به منظور مقابله با این امر اشاره کرد و اظهار داشت: استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز می‌تواند تاثیر مخربی بر جریان اقتصادی بگذارد و مسیر آن را منحرف کند.

وی افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان در راستای مبارزه با جرایم اقتصادی با اقدامات همه جانبه از وجود مزرعه غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال در یک شرکت خصوصی در شهرستان رشت مطلع شده و بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند.

فرمانده انتظامی استان گیلان از شناسایی مکان‌ مورد نظر با تلاش‌های صورت گرفته و اعزام ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی و کالای قاچاق پس از هماهنگی قضائی به این شرکت خبر داد و گفت: ۱۴۴ دستگاه استخراج ارز دیجیتال از این محل کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در این رابطه متهمان ۳۹ و ۴۳ ساله برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند و کارشناسان ارزش این کشفیات را ۶۵ میلیارد ریال برآورد کردند.

سردار ملکی در پایان هرگونه فعالیت اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام مالی کشور قلمداد کرد و اذعان داشت: نیروی انتظامی در برخورد با فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =