انتقاد نمایندگان استان‌های شمالی از هجوم مسافران در شرایط کرونایی

نمایندگان ۳ استان شمالی گیلان، مازندران و گلستان خواستار تدابیر شدید برای ممنوعیت حضور مسافران در این استان‌ها در شرایط شیوع کرونا شدند و از ملت ایران خواستند به این استان‌ها سفر نکنند.

عصر کاسپین/ سیدکاظم دلخوش اباتری نماینده استان گیلان در مجلس در نشست خبری که به همراه رحمت اله نوروزی و غلام رضا شریعتی اندراتی نمایندگان استان گلستان و مازندران صبح امروز (یکشنبه، ۲۴ مردادماه) برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری و تشکر از کادر درمان، گفت: امروز استان‌های شمالی بیش از استان‌های دیگر با موضوع کرونا درگیر شده‌اند وعدم جلوگیری از ترددها باعث شده موج این بیماری در این استان‌ها افزایش یابد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تأکیدات رهبری و ضرورت رعایت قانون در استفاده از همه امکانات کشور، عنوان کرد: اگر ستاد کرونا بنا دارد کشور را برای کاهش موج کرونا تعطیل کند، این اقدام باید به درستی انجام شود اما پیش از اعلام تعطیلی، چمدان مسافران بسته بود و به محض اعلام سریعا به سمت استان‌های شمالی هجوم می‌آورند تا پیش از اعمال ممنوعیت‌ها از جاده عبور کرده باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه مسئولان گمرک نیز در شرایط فعلی باید هرچه سریع‌تر نسبت به ترخیص سرم‌ها و افزایش واردات اقدام کنند، عنوان کرد: در حال حاضر تخت بیمارستانی، سرم و دستگاه اکسیژن ساز کم داریم.

دلخوش اباتری افزود: در حال حاضر برخی مشاغل همچون دست فروشان، کشاورزان کوچک، مداحان، خبرنگاران و بازاریان به دلیل تعطیلی‌ها با مشکل مواجه شده‌اند که باید ستاد مقابله با کرونا برای مشکل این اقشار نیز تدبیری بیاندیشد.

نماینده مردم استان گیلان در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: پلیس راهور نیز باید پیش از زمان اجرای ممنوعیت ها، در محل جاده‌ها حضور داشته باشد و از تردد مسافران جلوگیری به عمل آورد.

نوروزی: شرایط استان‌های شمالی از وضعیت قرمز به سیاه رسیده است

رحمت اله نوروزی نیز در این نشست با اشاره به تصمیم ستاد مقابله با کرونا گفت: علیرغم اعلام محدودیت ها، به دلیل‌عدم تمهیدات لازم برای جلوگیری از ورود مسافران به سه استان شمالی، شاهد ترافیک شدید در جاده‌های هراز، چالوس، فیروزکوه و رشت هستیم.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه شرایط استان‌های شمالی از وضعیت قرمز عبور کرده و به سیاه رسیده است، اظهار داشت: بیمارستان‌ها به دلیل نبود جا، از پذیرش بیماران خودداری می‌کنند و کمبود سرم داریم.

این نماینده استان گلستان در مجلس همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر سپاه، نیروهای مسلح و امدادی وارد کار شده‌اند و پلیس راهور نیز باید تدبیری بیاندیشد تا پیش از رسیدن زمان اجرای ممنوعیت ها، اقدامات لازم صورت گیرد همچنین از ملت ایران تقاضا داریم در زمان گسترش پاندمی کرونا به استان‌های شمالی سفر نکنند.

شریعتی: هجوم مسافران به استان‌های شمالی در زمان شیوع کرونا وضعیت را بحرانی‌تر می‌کند

غلام رضا شریعتی اندراتی نیز در این نشست با اشاره به وضعیت بحرانی استان‌های شمالی در شرایط کرونا، گفت: حضور مسافران در این استان‌ها به منزله خرید ریسک مرگ بوده و شرایط استان‌ها را بحرانی‌تر می‌کند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه یکی از دغدغه‌های کادر درمان را تأمین اکسیژن برای بیماران دانست و افزود: به دلیل ازدحام بیماران در بیمارستان ها، مشکلات عدیده‌ای ایجاد شده است.

وی در ادامه با انتقاد ازعدم تمهیدات لازم برای قرنطینه، ابراز داشت: ممنوعیت برای تردد اعلام شد اما پیش از اجرای آن، شاهد هجوم مسافران به استان‌های شمالی بودیم که موجب ترافیک ۱۰ها کیلومتری شده است.

این نماینده استان مازندران در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: باید پیش از اعلام تعطیلات، تدابیر لازم برای‌عدم حضور مسافران به استان‌های شمالی اندیشیده می‌شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − هشت =