رشد ۱۲ درصدی مصرف سی‌ان‌جی در استان گیلان

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان گفت: در چهار ماهه نخست سال‌جاری، بالغ بر ۱۲۲ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی به مصرف رسید که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (نزدیک به ۱۱۰ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی) حاکی از افزایش ۱۲.۲ درصدی مصرف این فرآورده است.

عصر کاسپین/ کورش بالادست با اشاره به زمان آغاز اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت (۲۴ آبان ماه سال ۹۸) و همچنین استقبال مردم از مصرف این سوخت پاک، اجرای طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروها و ثابت ماندن قیمت سی‌ان‌جی را از مهمترین عوامل رشد مصرف این سوخت پاک دانست.

بالادست ضمن تاکید بر جایگزینی این فرآورده به جای بنزین برای صرفه اقتصادی و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی افزود: بالغ بر ۱۰۰ میلیون لیتر در سال ۹۹ و بالغ بر ۱۱۲ میلیون لیتر در سال‌جاری در مصرف بنزین در سطح استان صرفه‌جویی شده است.

وی افزود: در استان گیلان یکصد باب جایگاه عرضه سی‌ان‌جی فعال است که با توجه به پایش مستمر وضعیت عملکرد و تجهیزات فنی این جایگاه‌ها، سوخت‌رسانی در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

مدیر منطقه گیلان افزود: در حال حاضر از این تعداد جایگاه سی‌ان‌جی، ۳۸ باب آن دو منظوره (بنزین، نفتگاز و سی‌ان‌جی) و ۶۲ باب آن تک منظوره سی‌ان‌جی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − 1 =