افتتاح همزمان ۳۳ پروژه صنعتی و ورزشی گیلان با حضور استاندار در رشت

در دومین روز از هفته دولت، ۲۶ پروژه صنعتی و هفت طرح ورزشی استان با مجموع هزینه بالغ بر ۳۱۳ میلیارد تومان به صورت همزمان با حضور استاندار گیلان در رشت مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

عصر کاسپین/ دکتر ارسلان زارع استاندار در حاشیه افتتاح این پروژه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت به ویژه شهیدان والامقام رجایی و باهنر، گفت: به واسطه شرایط قرمز کرونایی، پروژه‌های هفته دولت امسال به صورت همزمان و متمرکز و با حداقل جمعیت افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امروز ۲۶ پروژه‌ صنعتی استان با اعتبار ۲۹۰ میلیارد تومان به صورت همزمان در شهرک صنعتی سفیدرود رشت، مورد بهره‌برداری قرار گرفت، افزود: با افتتاح این طرح‌ها در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار سال، برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود در ادامه این روند تا پایان سال شاهد بهره‌برداری طرح های دیگری در این حوزه باشیم تا اشتغال بیشتری برای جوانان فراهم شود.

وی تکمیل طرح‌های نیمه تمام را یکی از برنامه‌های جدی خدمتگزاران مردم گیلان عنوان و اظهار کرد: در حوزه های فرهنگی و ورزشی از دهه فجر سال گذشته تا هفته دولت امسال، طرح‌هایی افتتاح شد و امروز نیز هفت پروژه ورزشی با اعتبار حدود ۲۳ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

واحدهای صنعتی افتتاح شده در زمینه تولید انواع لامپ کم مصرف SMD، COB با تکنولوژی مدرن، دستگاه نشاکار و کمباین برنج، دستگاه سمپاشی موتوری و چمن زن، کابین آسانسور، پارچه پرده‌ای، ترانسفورماتور، محافظ برقی فعالیت می‌کنند.

از ابتدای امسال تاکنون نیز بیش از ۴۰ واحد تولیدی در استان راه اندازی شده است.

هفت طرح ورزشی افتتاح شده نیز شامل زمین فوتبال سیاهکوچه آستانه اشرفیه، آکادمی مرکزی تخصصی هاکی در رشت، زمین فوتبال چمن مصنوعی در رودبارسرای رضوانشهر و بخش کوچصفهان رشت، زمین فوتبال مجموعه تختی صومعه‌سرا، سالن باستانی پوریای ولی و زمین فوتبال چمن مصنوعی آزادی فومن است.

با افتتاح این طرح‌ها، ۲۴ هزار و ۹۶۴ متر به سرانه فضای ورزشی گیلان افزوده شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − 2 =