با حضور استاندار گیلان؛ بهره‌برداری از پروژه گازرسانی شفت/ میزان برخورداری بخش روستایی به ۹۲ درصد رسید

پروژه گازرسانی به خوشه امام‌زاده ابراهیم با حضور استاندار گیلان در شهرستان شفت به بهره‌برداری رسید.

عصر کاسپین/ آیین بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به خوشه امام‌زاده ابراهیم شفت و نیز آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به خوشه ویسرود این شهرستان پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) با حضور دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان برگزار شد.

همچنین با حضور نماینده عالی دولت در گیلان کارخانه شالیکوبی دهکده سبز در روستای چوبر شهرستان شفت افتتاح شد.

استاندار گیلان در حاشیه افتتاح پروژه‌های شهرستان شفت به تلاش‌های صورت گرفته برای ارتقاء سطح شاخص‌های برخورداری زیرساخت‌های بخش خدمات‌رسانی به فراتر از میانگین کشوری اشاره کرد و گفت: سطح برخورداری شهروندان استان در بخش گاز ۹۹.۹۷ درصد و در حوزه روستایی ۹۶.۰۹ درصد است.

 ارسلان زارع بر لزوم تلاش مضاعف و انجام فعالیت‌های گسترده در شهرستان کمتر توسعه یافته شفت باتوجه به اینکه میزان برخورداری در بخش گازرسانی شهری و روستایی از سطح استانی کمتر بود، تاکید کرد.

وی افزود: باتوجه به اینکه با افتتاحیه‌های امروز، میزان برخورداری بخش روستایی شهرستان به ۹۲ درصد رسیده، امیدواریم که تا پایان سال به میانگین استانی برسد.

 زارع همچنین به اثرگذاری افتتاح کارخانه شالیکوبی در امر تولید، اقتصاد و اشتغال اشاره و خاطرنشان کرد: ارتقاء سطح کیفیت کارخانجات شالیکوبی رویکردی اساسی در استان بوده و از یک‌هزار و ۵۰۰ کارخانه فعال، تا زمان حاضر در بالغ بر ۶۵۰ واحد اصلاح ساختار صورت گرفته است.

وی سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد تومانی صورت گرفته بخش خصوصی برای احداث این واحد شالیکوبی و بهره‌مندی کشاورزان در شهرستان کمتر توسعه یافته شفت را مورد اشاره قرار داد و افزود: در این کارخانه افتتاح شده با بهره‌گیری از فناوری روز دنیا، میزان آسیب‌پذیری محصول استراتژیک برنج به حداقل ممکن می‌رسد.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: دولت از همه فعالان بخش خصوصی که در حوزه کارخانجات شالیکوبی طی سالیان گذشته سرمایه‌گذاری کرده‌اند؛ برای اصلاح ساختار و ارتقاء آن واحد حمایت می‌کند.

پروژه گازرسانی به خوشه امام‌زاده ابراهیم شامل روستاهای سایننگاه و ملل‌آب و کیش خاله با هزینه بیش از چهار میلیارد و ۸۱۸ میلیون تومان و برخورداری ۳۹۵ خانوار مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

با افتتاح این پروژه تعداد روستاهای گازدار شهرستان شفت به ۸۶ و درصد برخورداری به ۹۱.۹ درصد رسید.

عملیات اجرایی گازرسانی به خوشه ویسرود شهرستان شفت نیز با هزینه بیش از ۹ میلیارد و ۶۷۱ میلیون تومان در روستاهای کولوان، ویسرود و بخشی از لاسک به متراژ شبکه بیش از ۳۳ هزار متر با ۶۲۰ انشعاب و برخورداری ۴۰۹ خانوار آغاز شد.

۵۱ شهر گیلان با برخورداری ۹۹.۹۷ درصد و دو هزار و ۸۷ روستای استان با برخورداری ۹۶.۰۹ درصد از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =