نماینده لاهیجان در مجلس: مردم توان پرداخت قبوض نجومی برق را ندارند

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس گفت: مردم بی‌برقی تابستان را تحمل کردند اما دیگر توان پرداخت قبوض نجومی را ندارند.

عصر کاسپین/ رسول فرخی میکال، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتراض‌های اخیر مردم به افزایش نجومی قبوض برق گفت: اگرچه وزارت نیرو جهت تأمین برق در سراسر کشور با چالش جدی رو به رو شد و مردم نسبت به قطعی‌های مکرر برق بسیار معترض بودند، اما صدور قبوض نجومی برق، مردمی که تابستان ساعت‌ها در تاریکی به سر برده‌اند را بسیار شوکه کرد.

او با بیان اینکه مردم بی‌برقی را تحمل کردند اما دیگر توان پرداخت قبوض نجومی را ندارند، افزود: قبض یک خانواده که نهایتا ۲۰۰ هزار تومان بود، در یک ماه به ۲ میلیون تومان رسید که به هیچ عنوان منطقی نیست بنابراین باید این قبض‌ها تعدیل شود چراکه در غیراین صورت منجر به یک نارضایتی خواهد شد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس یازدهم اظهار داشت: افزایش قبوض صرفا شامل حال پرمصرف‌ها نشده بلکه خانواده‌هایی که مصرف عادی داشتند نیز با قبوض سرسام آور مواجه شده‌اند.

فرخی ادامه داد: از آنجا که طبقات محروم در حوزه انتخابیه بنده و دیگر مناطق کشور توان پرداخت چنین قبوضی را ندارند، وزارت نیرو باید هرچه سریع‌تر به موضوع ورود کرده و قبض‌ها را شامل بخشودگی چندین درصدی کند.

او تصریح کرد: در غیر این صورت، مجلس از قدرت نظارتی و قانونی خود برای رفع این مشکل ایجاد شده برای مردم نهایت استفاده را خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × چهار =