۲۵ درصد مردم گیلان هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کردند

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ۲۵ درصد مردم استان گیلان تاکنون هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کردند.

عصر کاسپین/ انوش دهنادی‌مقدم امشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با ۴۵۹ بیمار کرونایی بستری شده در استان گیلان در حال حاضر در شیب نزولی خیز پنجم کرونا در استان قرار داریم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۸۳ بیمار جدید و ۷۶ بیمار بدحال هستند افزود: در پیک پنجم شاهد شیوع گونه‌ دلتا کرونا بودیم و فرد مبتلا به دلتا می‌تواند تا ۶ نفر را به کرونا مبتلا کند.

دهنادی‌مقدم ابراز داشت: براساس محاسبات برای ایجاد ایمنی عمومی باید ۸۰ درصد جامعه واکسینه شوند لذا تا زمانی که این پوشش ۸۰ درصدی ایجاد نشود خطر آغاز موج ششم جدی است.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد گیلانیان در حال حاضر یک دوز واکسن و بیش از ۲۵ درصد هر دو دوز را دریافت کردند گفت: به جهت عدم پوشش ۸۰ درصدی واکسن‌ در گیلان احتمال آغاز خیز ششم در استان وجود دارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: در چند روز اخیر شاهد هجوم مسافران به گیلان بودیم و هر بار که مسافرت‌ها به گیلان افزایش می‌یابد حدود ۷ الی ۱۰ روز بعد شاهد افزایش شمار بیماران خواهیم بود.

دهنادی‌مقدم خاطرنشان کرد: خواهش ما از هم‌وطنان این است که از مسافرت‌های غیرضروری خودداری کرده و به جد پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را رعایت کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − ده =