احداث ۵۰۰۰ متر شبکه با کابل خودنگهدار در بخش ضیابر شهرستان صومعه سرا با اعتباری معادل ۱۲ میلیارد ریال

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان از احداث ۵۰۰۰ متر شبکه با کابل خودنگهدار در بخش ضیابر شهرستان صومعه سرا با اعتباری معادل ۱۲ میلیارد ریال خبر داد.

عصر کاسپین/ مجمد اسماعیل هنرمند در حاشیه افتتاح این پروژه گفت : طرح جهادی تبدیل شبکه های فرسوده به کابل خودنگهدار با جدیت و مطابق با چشم انداز پیش بینی شده در حال اجرا و بهره برداری است.

وی با برشمردن اهمیت اجرای این طرح افزود: جمع آوری شبکه های فرسوده و مقاوم سازی شبکه، باعث می شود که رفع اتصالات ناشی از شرایط آب و هوایی ،کاهش سرقت شبکه های توزیع برق،  جلوگیری از شاخه زنی درختان در معرض اتصال به شبکه و همچنین افزایش پایداری شبکه های توزیع برق در بحران های احتمالی در استان گیلان را شاهد باشیم.

رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان اضافه کرد: در سال گذشته ۵۲ کیلومتر شبکه با کابل خودنگهدار در مناطق شهری و روستایی شهرستان صومعه سرا با اعتباری بیش از  ۷۰ میلیارد ریال احداث شد و از ابتدای سال جاری نیز تا کنون بیش از ۲۹ کیلومتر دیگر شبکه فرسوده با کابل خودنگهدار با اعتباری قریب به ۴۸ میلیارد ریال جایگزین شده است.

وی جمع‌آوری برق‌های غیر مجاز و عدم امکان سرقت انرژی از شبکه، ارتقاء مبلمان شهری، کمک به محیط زیست و اکوسیستم و همچنین پایداری  شبکه در بحران های احتمالی را  از مزایای تبدیل سیم مسی به کابل خودنگهدار دانست و گفت: پروژه احداث ۵۰۰۰ متر شبکه با کابل خودنگهدار در شهرستان صومعه سرا ، با اعتباری معادل ۱۲ میلیارد ریال و به همت و تلاش ۷ اکیپ اجرایی مورد بهره برداری قرار گرفته است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان گفت: : در سال ۹۹ و درفاز نخست اجرای طرح جهادی ۱۰۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده سیمی در سطح استان گیلان با صرف هزینه ۱۲۰۰میلیارد ریالی به کابل خود نگهدار مجهز شد و فاز دوم نیز جهت تبدیل و جایگزینی ۱۰۰۰ کیلومتر دیگر با کابل خودنگهدار با اعتباری معادل۱۵۰۰ میلیارد ریال آغاز شده است و امید داریم با اجرای این طرح مهم و تاثیرگذار در کنار سایر فعالیت‌های جاری از جمله تعمیر و نگهداری و همچنین توسعه و احداث بتوانیم رسالت شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان یعنی تامین برق پایدار و مطمئن برای مشترکان را به نحو احسن انجام دهیم.

گفتنی است در آئین افتتاح این پروژه مهندس سید محمد علی میری نرگسی قائم مقام اجرائی در امور شهرستان ها ، مهندس مهدی داداشی مدیر امور توزیع برق شهرستان صومعه سرا  بهمراه تنی چند از مسئولین محلی این شهرستان حضور داشتند .

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 2 =