استاندار در مراسم یادواره شهید میرزا کوچک و ۱۵۲ شهید روحانی گیلان تأکید کرد؛ نام بلند میرزا کوچک بر تارک تاریخ ایران می‌درخشد 

ستاندار گیلان با بیان اینکه نام بلند میرزا کوچک بر تارک تاریخ ایران می‌درخشد، معرفی شایسته سردارجنگل و قیام مردمی او به جامعه به‌ویژه نسل جوان را مورد تأکید قرار داد و گفت: مراسمی شایسته در پاسداشت میرزا و نهضت جنگل در قالب کنگره ای ملی برای سال آینده برگزار و ردیف بودجه ای برای این منظور اختصاص یافته است.

 عصر کاسپین/ دکتر اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در مراسم یادواره شهید میرزا کوچک جنگلی و ۱۵۲ شهید طلبه و روحانی استان در مصلی امام خمینی (ره) رشت که معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نماینده ولی فقیه در استان نیز حضور داشتند؛ با تاکید بر اختصاص ردیف بودجه برای برگزاری کنگره میرزا در سال آینده اظهار داشت: حق میرزا، شرایط فعلی نیست و باید برای بزرگداشت چنین شخصیت والایی، اقدامات ویژه ای انجام شود.

وی با بیان اینکه «میرزا کوچک» با دو جبهه یعنی استبداد داخلی و طاغوت و دشمنان خارجی که بر گیلان سیطره داشتند، جنگید؛ افزود: میرزا کوچک خان آنقدر مقاومت کرد که سرش فدای راه خدا شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه نام بلند میرزا بر تارک تاریخ می‌درخشد، ادامه داد: از مورخان درخواست داریم که چهره واقعی و انقلابی میرزا را به نسل جدید بشناسانند.

دکتر عباسی با اشاره به اینکه آزادی خواهی میرزا بر اساس دین ، قرآن ، ارزش‌ها و مردمی بودن است، تصریح کرد: امروز باید میرزا را به عنوان یک طلبه مبارز به جامعه معرفی کنیم.

 استاندار گیلان با بیان اینکه میرزا ثابت کرد که اعتماد به بیگانگان اشتباه است، گفت: تلاش می‌کنیم در کنار بحث‌های اقتصادی و معیشتی؛ رسیدگی به امور فرهنگی و معرفی بیشتر قهرمانانی مانند میرزا را در دستور کار قرار دهیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + سیزده =