نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهش و فناوری در گیلان گشایش یافت

نمایشگاه مجازی هفته پژوهش “دستاوردهای پژوهش ، فناوری ًًو فن بازار استان گیلان عصر امروز یکشنبه با حضور اسدالله عباسی استاندار گیلان در دهکده فناوری و نوآوری فشتام در رشت گشایش یافت.

عصر کاسپین/ بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان گیلان با توجه به شرایط بیماری کووید ١٩ به صورت مجازی گشایش یافت.

رییس پارک علم و فناوری استان گیلان در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت: نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار گیلان در ٣٨ غرفه به نمایش گذاشته شده است.

علی باستی افزود: هشت غرفه مربوط به استارتاپ ها، سه غرفه صنعتی از شرکت های صنعتی و ٢٧ غرفه مربوط به دستاوردهای سازمان های دولتی است.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه ٢١٠ طرح برای علاقمندان به نمایش گذاشته شده است، اظهار داشت: ۴۰ ساعت کارگاه آموزی به صورت حضوری با تعداد محدود و مجازی در حوزه های مختلف از جمله کسب و کار، تجاری سازی و بسته بندی برگزار می شود.

با توجه به مصوبه ستاد برگزاری هفته پژوهش و فناوری استان و با توجه به شرایط کرونا همانند سال گذشته نمایشگاه امسال به صورت مجازی است که علاقمندان می‌توانند از طریق تارنمای https://gil-expo.ir/  از این نمایشگاه بازدید کنند.

رونمایی از پنج طرح فناورانه گیلان

در مراسم افتتاح نمایشگاه مجازی هفته پژوهش و فناوری استان گیلان از پنج محصول فناورانه پارک علم و فناوری گیلان همزمان با هفته پژوهش رونمایی شد.

طراحی سامانه های ” موتور توربوجت TJ-HP۱” ؛ طراحی سامانه ” مرکز کنترل خانه هوشمند” ؛ طراحی  و تولید” ریشه کش دندان”  و ساخت خودروهای برقی “اتوسیکلت های برقی” و طراحی و ساخت بازی موبایلی با نام حریم ، با الهام از انتقام سردار شهید سلیمانی در بستر IOS و  Android پنج محصول فناورانه شرکت‌های فناور و دانش بنیان استان گیلان حاصل تلاش فناوران و پژوهشگران استان است که امروز رونمایی شده است.

نمایشگاه مجازی هفته پژوهش استان گیلان تا ۱۸ آذرماه جاری ادامه دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + شش =