آخرین خبر در مورد افزایش سن بازنشستگی و محاسبه درآمد

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ از مخالفت این کمیسیون با افزایش دو ساله سن بازنشستگی و محاسبه درآمد برای اساس ۳ سال پایان اشتغال خبر داد.

عصر کاسپین/ سیدکاظم دلخوش اباتری با اشاره به مصوبه امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱، گفت: بر اساس بند «د» تبصره ۲۰ لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، به منظور پایدارسازی منابع صندوق‌های بازنشستگی، از ابتدای سال آینده سنوات خدمت مورد قبول برای بازنشستگی تمامی مستخدمین مرد و زن دارای حداقل مدرک کارشناسی معتبر در تمامی صندوق‌های بازنشستگی اعم از کشوری، لشکری و سازمان تامین اجتماعی، ۲ سال افزایش می‌یابد که این موضوع نارضایتی کارمندان و از سویی افزایش بیکاری در جامعه را در پی داشت و در طول تاریخ سابقه نداشته است که در بودجه سالانه قانون دائمی با مشکل مواجه شود.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس یازدهم ادامه داد: با پیشنهاد و دفاع این جانب و همراهی و همکاری برخی نمایندگان این بند از لایحه بودجه حذف شد و بر اساس روال گذشته سوابق و پاداش پایان خدمت کارمندان بر اساس دو سال محاسبه و سن بازنشستگی هم مانند گذشته برای لیسانس ۳۰ سال و برای فوق لیسانس ۳۵ سال خواهد بود.

رحیم زارع نیز در تشریح نشست امروز (شنبه ۲ بهمن ماه) کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت: پرداخت سهم بیمه کارفرمایان برای کارگاه هایی که حداکثر ۵ نفر کارگر دارند و ۵ سال یا کمتر از فعالیت آنها می گذرد، مشمول معافیت بیمه ۲۰ درصد می شود و برای کارگاه هایی که بیش از ۵ سال و از ۵ کارگر بیشتر در اختیار دارند، ۳ درصد کمتر مشمول معافیت بیمه در سال ۱۴۰۱ می شوند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ ادامه داد: وزارت نیرو مکلف شد متوسط بهای انرژی برق تحویلی به صنایع فولادی ، آلومینیوم، مس و فلزات اساسی و کانی های فلزی و واحدهای پالایشگاهی و پتروشیمی را بر مبنای متوسط نرخ خرید انرژی برق از نیروگاه های دارای قرارداد تبدیل انرژی محاسبه و دریافت کند.

وی افزود: در رابطه با صندوق کارآفرینی امید که دولت در لایحه به عنوان صندوق پیشرفت عدالت ایرانیان آن را تغییر نام داده است، ۳۱ واحد تابعه استانی، منابع درآمدی و واحدهای استانی را از محل درآمد ردیف ها و جداول بودجه سنواتی و همچنین فروش اموال منقول و غیرمنقول مازاد سهم استان ها، حقوق دولتی معادن ۲۰ درصد از اعتبارات قانون متوازن و همچنین قانون هدفمندی یارانه ها در راستای حمایت از تولید به عنوان کمک های بلاعوض بخش غیردولتی، منابع صندوق پیشرفت عدالت ایرانیان تامین شود.

زارع تصریح کرد: همچنین به روسای دستگاه های ملی، استانداران اجازه داده شد که اموال و دارایی های منقول و غیرمنقول مازاد دولتی خود را که در اختیار دستگاه های دولتی و موسسات تابعه دارند، پس از تایید کارگروه های استانی و مصوبه هیات وزیران از طریق مزایده عمومی  در بورس کالا و به صورت الکترونیک در سامانه به فروش رسانده و منابع را به صندوق پیشرفت عدالت ایرانیان واریز کنند. امروز تنها بخش درآمدی صندوق پیشرفت عدالت ایرانیان را مورد بررسی قرار دادیم و بخش دیگر یعنی بخش هزینه ای پس از تصویب اطلاع رسانی خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: به دولت اجازه داده شد تا سقف ۳۵ همت از سهام و سهم الشرکه خود را در شرکت های دولتی و اموال منقول و غیرمنقول به فروش برساند. این بند برای افزایش سرمایه بانک ها و صندوق کارآفرینی امید یا صندوق پیشرفت عدالت ایرانیان بوده و ۳ برابر آن باید توسط بانک ها تحت عنوان تسهیلات به حوزه حمایت از تولید و اشتغال پرداخت شود.

وی با اشاره به مخالفت کمیسیون تلفیق با درخواست دولت مبنی بر افزایش سن بازنشستگی مستخدمین کشوری و لشگری و تامین اجتماعی گفت: همچنین با محاسبه پاداش بازنشستگی در تمامی صندوق های بازنشستگی اعم از لشگری و کشوری و سازمان تامین اجتماعی براساس حقوق ۳ سال آخر موافقت نشد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ اظهار کرد: به دولت اجازه داده شد با درخواست دستگاه های اجرایی از جمله  صندوق های بازنشستگی کشوری و لشگری و سازمان تامین اجتماعی از طریق شرکت ملی نفت نسبت به تحویل  نفت خام و میعانات گازی صادراتی به اشخاص معرفی شده توسط دستگاه های اجرایی پس از تایید اشخاص توسط وزارت نفت براساس قیمت روز صادراتی اقدام نماید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + چهار =