سیدحسین رضویان: متاسفانه رشت در سکون کاغذبازی ادارات گوناگون غرق شده است

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر پس از بازدید روز قبل از محلات حاشیه تالاب عینک به دلیل مشکلات فراوان مردم ، جلسه ای را در شورای شهر با حضور نمایندگان اهالی محلات حاشیه تالاب، شهردار منطقه و اعضای شورا برگزار نمود.
عصر کاسپین/ رییس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهر شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به مشکلات مردم در محلات حاشیه تالاب عینک گفت: مردم در حاشیه تالاب عینک با مسائل حل نشده ای روبرو هستند که اصلی ترین آن در حوزه های زیرساختی و زیست محیطی است و پرسش اصلی آنها اینست کی و چه زمان این مشکلات رفع خواهد شد؟ چه کسی متولی انجام امور است؟ آیا متولیان امر به وظایف خود عمل می‌کنند؟ چه موانعی بر سر راهشان است؟
وی افزود: انتظار اهالی به حق است چه طور مسئله فاضلاب و آلودگی تالاب تاکنون به نتیجه درخوری نرسیده؟ چگونه در حاشیه تالاب عینک که اگر هر جای ایران بود قطب گردشگری میشد حتی یک پارک معمولی هم نداریم؟ ما نمایندگان مردمیم پیگیری اوامر آنها وظیفه ماست و ما در جلسه آتی کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری از یکایک دستگاه های ذیربط برای حضور در جلسه ای که ارائه گزارش نخواهد بود بلکه هدف آن جمع بندی و رسیدن به یک تصمیم است دعوت کرده ایم تا موضوعات را به شکلی جدی پیگیری کنیم.
رضویان افزود:سالهاست بنا داریم در قطعه زمینی مشخص برای اهالی عینک و ولکس پارک درست کنیم، خجالت آور است که چنین مسئله ساده ای با تغییر شهرداری به شهردار دیگر یا در گیر و دار هماهنگی سازمان‌های مختلف بر زمین می‌ماند، متاسفانه رشت در سکون کاغذبازی ادارات گوناگون غرق شده است.
عضو شورای شهر در انتها گفت
مسعود عباس نژاد با تاکید بر مشکلات فراوان مردم در محلات حاشیه تالاب عینک بیان نمود: محلات حاشیه تالاب عینک به دلیل مشکلات زیاد به مناطق جنگ زده شباهت دارد. بیشترین مشکل مردم در این مناطق آلودگی تالاب است. باید فراتر از حرف، اقدامتی را در عمل برای مردم این محلات انجام دهیم.
رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت ضمن اشاره به نقش محلات حاشیه تالاب در کاهش بار ترافیکی پل یخسازی افزود: باید مشکلات را به شکل ساختاری حل کنیم. سازمان عمران باید در خدمت شهرداری های مناطق باشد و با نظر شهرداری مناطق اقدام به آسفالت نماید.
وی با اشاره به انتظار شهروندان از شهرداری در آبادانی شهر گفت: مردم شهرداری را متولی شهر می‌دانند. نباید در درگیری های بین دستگاهی مردم متضرر شوند. در خصوص احیای تالاب عینک شهرداری نباید به دنبال انتفاع مستقیم از این پروزه باشد بلکه بزرگترین انتفاع شهرداری آبادانی این منطقه از شهر خواهد بود. ضمن اینکه در ادامه کار شهرداری از منطقه توریستی به وجود آمده سود لازم را خواهد برد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − چهار =