رئیس پلیس راه گیلان: ورود مسافران به استان ۲۰۶ درصد افزایش یافت

رئیس پلیس راه استان گیلان گفت: بیش از ۲۶۹ هزار و ۲۰۲ دستگاه خودرو از روز یکشنبه تاکنون وارد استان شد که در ‌مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۰۶ درصد رشد دارد.

عصر کاسپین/ سرهنگ جاور صفاری شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی محورهای استان گیلان اظهار داشت: ترافیک در محور رشت-لنگرود و بالعکس پرحجم و متراکم اما روان است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه در محور رشت-انزلی به‌ویژه در منطقه آزاد ترافیک متراکم اما روان است و در دیگر محورها مشکل خاصی نداریم گفت: از امروز صبح شاهد ورود تدریجی مسافران به استان بودیم و ترافیک در محور رودبار-قزوین متراکم است.

صفاری از افزایش ۲۰۶ درصدی ورود مسافر به استان گیلان خبر داد و افزود: از روز یکشنبه تاکنون بیش از ۲۶۹ هزار و ۲۰۲ دستگاه خودرو وارد استان شد که در ‌مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۲۰۶ این آمار بودیم که ۵۷ درصد ورودی‌ها از محور رودبار بود.

وی با بیان اینکه در تعطیلات اخیر تا امروز یک نفر از هم‌وطنان در محورهای ارتباطی گیلان بر اثر حوادث رانندگی جان باخت گفت: آمار فوت‌شدگان و مصدومان حوادث رانندگی نسبت به سال گذشته ‌کاهشی است و در حوزه آمار فوت‌شدگان ۸۰ درصد و مجروحان ۳۸ درصد کاهش داریم.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان با تأکید بر رعایت نکات ایمنی توسط رانندگان ابراز داشت: خواسته ما از هم‌وطنان رعایت نکات ایمنی است زیرا این حجم از ورود خودرو به استان، محورهای مواصلاتی گیلان را متأثر کرده لذا رعایت قوانین رانندگی ضروری است.

صفاری با تأکید بر اینکه مسافران باید زمان سفر خود را مدیریت کنند خاطرنشان کرد: محور سراوان-امام‌زاده هاشم-رودبار گنجایش ورود یک‌باره این حجم از خودرو را ندارد بنابراین مسافران زمان خروج خود را به ساعات پایانی روز جمعه موکول نکنند.

وی اظهار داشت: اگر مسافران قصد خروج از گیلان را دارند از ابتدای روز جمعه اقدام کنند تا بتوانیم ترافیک محور رشت-قزوین را مدیریت کنیم؛ روز جمعه از ساعت ۸ الی ۲۴ محدودیت تردد و ممنوعیت تردد برای خودروهای سنگین باربری اجرا می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × یک =