آقازاده: ایران منتظر وقت‌کشی و فرصت‌طلبی آمریکا در برجام نمی‌ماند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه رویکرد آمریکا و کشورهای اروپایی در برجام وقت‌کشی است گفت: ایران تا ابد منتظر نگاه فرصت‌طلبانه آمریکا و کشورهای اروپایی نمی‌ماند.

عصر کاسپین/ سیدعلی آقازاده درباره رویکرد ایران برای استمرار مذاکرات با وجود وقت‌کشی طرفین برجام اظهار داشت: ایران از ابتدا می‌دانست رویکرد آمریکا و کشورهای اروپایی در برجام وقت‌کشی و حذف همه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بنای این کشورها توسعه همه‌جانبه کشورهای مستقل دنیا نیست تصریح کرد: قطعاً جمهوری اسلامی ایران تسلیم زورگیری‌های آنان نخواهد شد و تا ابد منتظر نگاه فرصت‌طلبانه و فرسایشی آمریکا و کشورهای اروپایی نمی‌ماند.

وی با بیان اینکه ایران در مقابل براساس قانون اقداماتی را انجام می‌دهد گفت: مجلس مشخص کرده، در زمان بدعهدی طرفین برجام و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران چه اقداماتی را انجام دهد و از این رو دولت و سازمان انرژی اتمی را مجاب می‌کنیم در این زمینه طبق قانون عمل کنند و مجلس نیز نظارت خود را بیشتر می‌کند.

آقازاده در ارزیابی عملکرد تیم مذاکره‌کننده در برجام افزود: تیم مذاکره‌کننده ایران در برجام در فضایی متعارف پیش رفته و صادقانه وارد مذاکرات شد البته پیشرفت‌هایی نیز در مذاکرات وجود داشت و کشورهایی نظیر روسیه و چین هم در بسیاری از اوقات به بیان حقانیت جمهوری اسلامی ایران پرداختند‌.

رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه روسیه و چین معمولاً به روند مذاکرات کمک کردند گفت: روند مذاکرات روند مثبتی بود اما طرفین مقابل از هر فرصتی برای ایجاد اخلال در مذاکرات استفاده می‌کنند و امروز ما مقصر اصلی اختلال در برجام را کارشکنی آمریکا می‌دانیم.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس درباره پیگیری‌های انجام شده برای حل مشکلات تیم سپیدرود رشت افزود: تیم سپیدرود رشت در سال‌های اخیر در سایه سوءاستفاده عده‌ای از منفعت‌طلبان به قهقرا رفت، ضربات سنگینی به اعتبار آن وارد و اقدامات زیادی برای خارج کردن این تیم از چنگال مافیا انجام شد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با اشاره به اینکه متأسفانه مدیریت استان گیلان در ایجاد  مشکل برای ورزش و تیم فوتبال سپیدرود نقش اساسی داشت عنوان کرد: از بیرون از خانواده ورزش نیز نظرات سایرین به سپیدرود تحمیل می‌شد و این تیم به دلیل نبود حمایت به‌ویژه در دولت گذشته با مشکل مواجه شد.

آقازاده اظهار داشت: با تغییراتی که سال گذشته در مالکیت تیم سپیدرود انجام شد سعی کردیم آن را از چنگال مافیا خارج کنیم از طرفی مسئولان استانی اکنون قصد کمک به این تیم را دارند اما تیم سپیدرود همچنان دارای مشکلات ساختاری بوده و نیازمند پشتیبانی بیشتری است.

وی با بیان اینکه این موضوع می‌طلبد که مدیرکل ورزش و جوانان استان برای تکمیل ورزشگاه شهید عضدی و نظارت بر فعالیت تیم و پشتیبانی از آن پای کار باشد گفت: عدم موفقیت سپیدرود بیش از آنکه به تکمیل ورزشگاه عضدی مرتبط باشد به ضعف مدیریت آن در گذشته مربوط است.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اشاره به اینکه در مدیریت گذشته این تیم را فرصتی برای فعالیت اقتصادی قرار دادند تصریح کرد: تا مدت اخیر هم سپیدرود درگیر تسویه حساب‌های همین مافیا بوده و تعهدات زیادی به آن تحمیل شده بود که‌ بیرون آمدن از بند این تعهدات خود حدود دو سال به طول انجامید.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اکنون باید مسئولان برای تسریع در تکمیل ورزشگاه عضدی پای کار بیایند که البته عملیات اجرایی آن در حال انجام است خاطرنشان کرد: از طرفی پشتیبانی و ساماندهی مؤثر از تیم نیز باید مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + هفت =