سازمان منطقه آزاد انزلی با همکاری حفاظت محیط زیست و گروه های مردم نهاد انجام داد : پاکسازی ساحل و پارک جنگلی روستای طالب آباد

0 16

همزمان با هفته محیط زیست مدیریت محیط زیست این سازمان با همکاری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندر انزلی، مدیریت امور شهری و روستایی، دهیاری و سازمان مردم نهاد بانوان امدادگر گیلان و جوامع محلی ساحل و پارک جنگلی روستای طالب آباد را پاکسازی نمودند.

عصر کاسپین/ در این طرح مشارکتی زیست محیطی که با حضور حدود ۴۰ نفر به اجرا درآمد، زباله های موجود در مساحتی به ابعاد ۲۰ هکتار در ساحل و پارک جنگلی طالب آباد جمع آوری و پاک سازی شد.

نکته حائز اهمیت اینکه در طول سال گذشته با برگزاری جلسات کاری با پره داران و ساکنین ویلاهای آن منطقه و همکاری مسئولین پارک طالب آباد حجم زباله های تجمیع شده به یک چهارم سال گذشته کاهش یافت که در نوع خود کاهش بسیار قابل توجهی ارزیابی می شود، موضوعی که بیانگر رویکرد اثرگذاری سازمان منطقه آزاد انزلی به منظور بهره گیری هوشمندانه از توانمندی مردم بومی و ذی نفعان محیط زیست است.

افزایش مشارکتهای مردی، گسترش تعاملات سازمان و سایرنهادهای دولتی مسئول مردم منطقه به منظور توسعه باور به رعایت الزامات مسئولیت اجتماعی نسبت به حفظ و نگهداری از محیط زیست از مهمترین دلایل برگزاری طرح پاکسازی ساحل و پارک جنگلی روستای طالب آباد محسوب می شود.

گفتنی است در این برنامه معاون و پرسنل معاونت فرهنگی،اجتماعی،گردشگری سازمان، مدیریت امور شهری و پیمانکاران مربوط نیز حضور داشتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =