بدنبال ایجاد فرهنگ ورزش وجریان های فرهنگی در مناسبات ورزشی هستیم

معاون توسعه ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان در بدو ورود به گیلان با تبرک برمزار شهدای شهرستان رشت ، در دیدار با نواب ورزش بانوان استان گیلان به مهمترین شاخصه و معیار در فرایند توسعه ورزش اشاره کرد و گفت : شاخص حرکت دربرنامه های توسعه گرای ما باید بر اساس آمایش سرزمین و بهره مندی از دیدگاههای متخصصین ورزشی و ارتباط بین دستگاهی و نیز انعقاد تفاهم نامه های دانشگاهی باشد .

عصر کاسپین/ وی در ادامه از دستاوردها و خروجی چنین نشست هایی گفت و سپس با بیان اینکه چنین جلساتی باید سبب همگرایی هر چه بیشتر در بدنه ورزش کشور شود ،تاکید کرد : توسعه آنگاه پایدار خواهد بود که عدالت در توزیع امکانات و زیر ساخت ها براساس نیازمندی ها و شاخص ها باشد .

دکتر مریم کاظمی پور در نشست با استاندار گیلان محتوای دیگری از مدیریت در ورزش را با نگاهی متفاوت مورد کنکاش قرارداد و گفت : اولویت ورزش و بویژه در بخش بانوان فرهنگی است و ما در پی بهبود و ارتقا فرهنگ ورزش و ایجاد جریان های فرهنگی در قالب رویدادهای ورزشی در عرصه های مختلف هستیم .

وی که شاخص فرهنگی را از مهمترین راهبردهای ساختار ورزش میداند ،از نبود حامی مالی برای بانوان و ضرورت رفع این دغدغه در راستای به ثمر رسیدن فرهنگ ورزش و جرایان های فرهنگی ارزیابی کرد و افزود: استعداد سنجی از سنین کودکی و توجه به توسعه ورزش در روستاها باید یک مطالبه و دغدغه مندی مردم و مسولان باشد .

این مقام ارشد وزارت ورزش و جوانان در جلسه شورای اداری که باحضور مدیران ورزش استان برگزار شد نیز از آمایش سرزمینی و توجه ویژه به اجرای این طرح کلان برای هدفمند کردن کارکردها گفت و یادآورشد: وجود نشانه های پیشرفت و توسعه ورزش استان گیلان را باید در زیرساخت های علمی و کانون های کارآمد پژوهشی آن جستجو کرد که میتواند در بخش های مختلف ورزش همگانی و قهرمانی دستاوردهای بزرگی را برای کشور مان به ارمغان آورد .

کاظمی پور به ضرورت توانمند سازی ورزشکاران در ساختارهای کلان اشاره کرد و گفت :با استفاده از ظرفیت های دانشگاهی و نیز برگزای کارگاههای توانمند سازی و همچنین توجه به سبک زندگی از منظر پرورش جسم و روان میتوانیم کارآمدی جامعه را افرایش دهیم.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان از انعقاد تفاهم نامه ها هم گفت و افزود: برای تحقق راهبردهای اساسی در بستر توسعه انعقاد تفاهم نامه با دستگاههای اجرایی بویژه آموزش و پرورش و وزارت علوم و همچنین هم افزایی بین دستگاهی از اهمیت خاصی برخوردار است .

معاون وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود وجود خیرین ورزشیار را در تکمیل پروژه های نیمه تمام کشور حایز اهمیت دانست و گفت :باید با جلب اعتماد این سرمایه های بسیار ارزشمند زمینه را برای توسعه زیر ساخت های ورزشی کشورفراهم آوریم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + بیست =