واگذاری ساحل و احیای تالاب بوجاق درخواست شهردار بندرکیاشهر از رئیس سازمان محیط زیست

عاطفی در دیدار با رئیس سازمان حفاظ‌ت از محیط زیست کشور خواستار واگذاری ساحل بندرکیاشهر(شناگاه) برای سرمایه گذاری و اختصاص اعتباراتی جهت ساماندهی فاضلاب و احیای تالاب بوجاق شد.

عصر کاسپین/ «مرتضی عاطفی» با «علی سلاجقه » رئیس سازمان حفاطت از محیط زیست دیدار و در خصوص پارک ملی بوجاق و واگذاری طرح سالم‌سازی دریا (شناگاه)در بخش بندرکیاشهر جهت بهسازی و ساماندهی گفتگو کرد.

شهردار بندرکیاشهر در این دیدار با تشکر از «ابراهیم نجفی» نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر در خصوص فراهم سازی مقدمات برگزاری این جلسه، به ظرفیت های بی نظیر پارک ملی بوجاق اشاره کرد و با اظهار خرسندی از رویکرد سازمان محیط زیست مبتنی بر حفاظت از محیط زیست با مشارکت مردم گفت: این مقوله مهم در استان نیز پیگیری می شود.

وی ابراز امیدواری کرد؛ طرح تفصیلی پارک ملی بوجاق هرچه زودتر تصویب و فاز تفرجگاهی این پارک تعیین تکلیف شود.

عاطفی با اشاره به اجرای طرح سالم‌سازی دریا در بندرکیاشهر در محدوده پارک ملی بوجاق اظهار کرد: این طرح تنها طرح سالم سازی در بخش کیاشهر بوده که فاقد امکانات مطلوب برای مردم است و ضوابط محیط زیست در خصوص پارک‌های ملی، مانع از سرمایه گذاری شهرداری در آن شده است.

وی با بیان اینکه طرح سالم سازی دریا در اختیار شهرداری بندرکیاشهر قرار دارد اما شهرداری فاقد اختیار لازم جهت بهسازی آن برای رفاه و آسایش مردم بنابر ضوابط محیط زیست است گفت: انتطار داریم تا با موافقت سازمان محیط زیست با توجه به رویکرد این سازمان در واگذاری طرح ها به بخش خصوصی، شهرداری اجازه سرمایه‌گذاری در این طرح مطابق با شرایط زیست محیطی را داشته باشد تا این طرح به یکی از مراکز هدف گردشگران در استان تبدیل شود.

شهردار بندرکیاشهر در ادامه احیای تالاب بوجاق را مورد اشاره قرار داد و افزود: تالاب بوجاق در خطر خشک شدن قرار دارد و فاضلاب مهمترین آلاینده تهدیدکننده آن است.

وی با بیان اینکه نباید بگذاریم تالاب بوجاق به سرنوشت تالاب انزلی دچار شود به حساسیت دولت در احیا تالابها اشاره کرد و خواستار اختصاص اعتباراتی جهت ساماندهی فاضلاب در این بخش شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 13 =