دستگیری قاتل ۵ عضو یک خانواده ۲۰ سال پس از جنایت / عامل جنایت رامسر بازداشت شد

0 18

مردی که ۲۰سال قبل در جریان جنایتی هولناک ۵عضو خانواده‌اش را به قتل رسانده و به خارج از کشور گریخته بود در شرایطی که به‌طور مخفیانه به ایران بازگشته و در روستایی زندگی می‌کرد دستگیر شد.

عصر کاسپین/ مردی که ۲۰ سال قبل در جریان جنایتی هولناک ۵عضو خانواده‌اش را به قتل رسانده و به خارج از کشور گریخته بود در شرایطی که به‌طور مخفیانه به ایران بازگشته و در روستایی زندگی می‌کرد دستگیر شد.

این جنایت هولناک بهمن‌ماه سال ۸۱در شهرستان رامسر اتفاق افتاد و در جریان آن زنی همراه با سه دخترش و یک جنین ۶ماهه با ضربات چاقو به قتل رسید. این جنایت در یک ویلا اتفاق افتاده بود و آنطور که شواهد نشان می‌داد عامل جنایت یکی از اعضای خانواده بود. آنها اهل استان هرمزگان بودند که برای تفریح به رامسر رفته و ویلا را برای چند روز اجاره کرده بودند اما در دومین روز از اقامت‌شان این جنایت رخ داد. از همان روز تحقیقات برای دستگیری قاتل آغاز شد اما او به مکان نامعلومی گریخته بود و هیچ‌کس از مخفیگاهش اطلاعی نداشت. مدتی بعد بود که کارآگاهان پلیس به اطلاعاتی دست پیدا کردند که نشان می‌داد عامل جنایت به خارج از کشور گریخته است.

با گذشت ۲۰سال از این حادثه تلخ مأموران به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد قاتل فراری اخیرا به کشور بازگشته و در یکی از روستاهای منطقه سیریک واقع در استان هرمزگان به‌طور مخفیانه زندگی می‌کند. به این ترتیب او در عملیاتی ضربتی پس از ۲۰سال فرار دستگیر شد.

سردار غلامرضا جعفری، فرمانده انتظامی استان هرمزگان درباره این پرونده گفت: کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی استان در پی دریافت دستوری از دادگاه کیفری استان هرمزگان مبنی بر قتل ۵نفر شامل یک مادر به همراه ۳نفر از دخترانش و یک جنین ۶ماهه در شهرستان رامسر در بهمن ماه سال۱۳۸۱و متواری شدن قاتل به خارج از کشور، موضوع را به‌صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

او ادامه داد: در بررسی و تحقیقات اولیه صورت گرفته مشخص شد، مقتولان مشکلات اخلاقی داشته‌اند و این موضوع حساسیت خانواده و اطرافیان را برانگیخته بود؛ طوری که آنها نقشه قتل اعضای خانواده را کشیدند. طبق این نقشه متهم اعضای خانواده را برای تفریح و گشت و‌گذار به رامسر برد و در آنجا آنها را به قتل رساند.

سردار جعفری ادامه داد: متهم ویلایی را در رامسر اجاره کرده بود که در روز دوم حضورشان در ۲مرحله جداگانه با ضربات متعدد چاقو جان مقتولان را گرفت و پس از مخفی کردن اجساد متواری شد.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان در ادامه گفت: متهم در بازجویی‌های اولیه به قتل‌هایی که ۲۰سال قبل مرتکب شده بود اعتراف کرد و تعصبات قومی و قبیله‌ای را انگیزه‌اش از این کار اعلام کرد. به‌گفته وی متهم در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات در این‌باره ادامه دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 19 =