فرآیند منظم صادرات، واردات و ترانزیت کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا/ هیچ کالایی در مجتمع بندری آستارا فاسد نشده است

0 15

رئیس اداره بندرآستارا با بیان اینکه فرآیند صادرات، واردات و ترانزیت در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به صورت منظم در حال انجام است، گفت: هیچگونه کالا و محموله ای به دلیل توقف زیاد در این بندر فاسد نشده است.

عصر کاسپین/ رضا نعمتی با اشاره به اینکه هم اکنون اداره گمرک در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا مستقر است، اظهار داشت: در حال حاضر فرآیند ورود و خروج کالا در این بندر، مستقل از گمرک زمینی آستارا انجام می‌شود. 

وی افزود: گمرک منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا با رویکرد انجام کلیه فعالیت های واردات، صادرات و ترانزیت می باشد و هم اکنون این رویه بدون مشکل در حال انجام است.

رئیس اداره بندر آستارا با اشاره به تصاویر منتشر شده در خصوص فاسد شدن برخی محصولات صادراتی از نوع کشاورزی در این شهرستان خاطرنشان کرد: فرآیند صادرات، واردات و ترانزیت در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به صورت منظم در حال انجام است و هیچگونه کالا و محموله ای به دلیل توقف زیاد در مجتمع بندری آستارا فاسد نشده است.

نعمتی با بیان اینکه مجتمع بندری آستارا، منطقه شمال غرب کشور را در حوزه صادرات پوشش می دهد تصریح کرد: کالاهای صادراتی شامل محصولات میوه‌ای و گل خانه‌ای بوده که با کانتینرهای یخچالی به مقصد روسیه و قزاقستان و سایر کشورهای حاشیه دریای خزر ارسال می‌شوند. 

وی یکی از مزیت‌های منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا را صادرات میوه و تره بار توسط کانتینرهای یخچالی به کشورهای حاشیه دریای خزر دانست و گفت: صادرکنندگان می‌توانند از این توان و ظرفیت جهت صادرات محصولات باغی و کشاورزی خود به بنادر حاشیه دریای خزر بهره‌ مند شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + شانزده =