مدیرعامل گاز گیلان: باید با کمک مردم، مصرف گاز را مدیریت کنیم

0 19

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در نشست هم اندیشی با صاحبان صنایع استان، همراهی مردم را مهم ترین راه کاهش مصرف گاز در استان دانست.

 

عصر کاسپین/ نشست هم اندیشی مدیران گاز، برق و صمت گیلان با صاحبان صنایع استان درخصوص مدیریت مصرف گاز در سالن همایش روابط عمومی شرکت گاز استان گیلان برگزار شد.

 

عیسی جمال نیکویی مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در این نشست ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین با اشاره به تجربه موفق شرکت توزیع برق و پایداری جریان برق گیلان در تابستان امسال، گفت: باید با هم فکری و استفاده از خرد جمعی، پایداری جریان گاز در حوزه های مختلف حفظ کنیم.

 

وی با اشاره به ناترازی تولید و مصرف گاز در کشور گفت: باید با همفکری ترتیبی اتخاذ نماییم، تا هم جریان گاز خانگی پایدار بماند و هم روند تولید مختل نشود و کم ترین آسیب به صنایع وارد شود.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در ادامه با اشاره به برخورداری همه شهرها و ۹۶.۸ درصد خانوارهای روستایی گیلان از نعمت گاز طبیعی گفت: به علت اجرای موفقیت آمیز پروژه بند «ق» در گیلان و برخورداری گسترده مردم گیلان از نعمت گاز طبیعی، شرکت گاز استان گیلان در سال ۱۳۹۷ از سوی شرکت ملی گاز ایران به عنوان استان معین برای گازرسانی به منطقه سیستان استان سیستان و بلوچستان انتخاب شد و تاکنون بالغ بر ۷۰۰ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع  در آن منطقه کار شده است.

 

جمال نیکویی با بیان این مطلب، افزود: روزانه بر تعداد مصرف کنندگان گاز طبیعی افزوده می شود و برای برخورداری همگان از این نعمت الهی، مدیریت مصرف در همه حوزه ها امری ضروری است.

 

وی راه حل اصلی پایداری جریان گاز را رعایت دمای آسایش (۱۸-۲۱ درجه سانتیگراد) در منازل دانست و گفت: طی همکاری با صدا و سیما و رسانه های مکتوب و مجازی برای نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در سطح جامعه تلاش می کنیم.

 

در ادامه این نشست محمدتقی مهدی زاده مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به تجربه موفق شرکت توزیع برق در تابستان امسال و پایداری جریان برق استان گفت: این مهم با همراهی همه  بخش ها میسر شده است.

 

وی با بیان اهمیت موضوع مدیریت مصرف گاز برای پایداری جریان برق در استان گفت: اگر در مصرف گاز صرفه جویی نکنیم، گاز نیروگاه های تامین برق استان قطع خواهد شد که این موضوع سبب قطع برق در استان خواهد شد.

 

مهدی زاده در پایان از همه در خواست کرد تا با مدیریت مصرف، پایداری جریان گاز برای سایر مصرف کنندگان را تضمین کنند.

 

سپس تیمور پورحیدری مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با تشکر از شرکت گاز بجهت برگزاری این نشست و همکاری با صنایع استان، ابراز امیدواری کرد تا با اتخاذ بهترین تصمیم برای تولید، زمستان امسال با پایداری جریان گاز به پایان برسد.

 

همچنین در این نشست اکبر تطهیری مقدم مدیر اجرایی انجمن مدیران صنایع استان گیلان با قدردانی از شرکت گاز بجهت تشکیل این نشست، گفت: هم اندیشی، خردورزی و در میان گذاشتن مشکلات با صاحبان صنایع قطعا می تواند نتایج مثبتی را به همراه داشته باشد.

 

وی با اشاره به هماهنگی شرکت برق با صنایع استان و کاهش سهمیه خاموشی صنایع در تابستان امسال گفت: با برنامه ریزی و اعلام برنامه مناسب قطع گاز می توان ضرر و زیان صنایع به حد قابل ملاحظه ای کاهش یابد.

 

تطهیری مقدم در خاتمه با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) ” آنان که تجربه را اجرا می کنند، عمر خود را صرفه جویی می کنند”، استفاده از تجربه سایر ادارات و استفاده از خرد جمعی را راه حل برون رفت از این مشکل دانست.

 

در ادامه این نشست صاحبان صنایع، نظرات و دیدگاه های خود را در خصوص مدیریت مصرف و ایجاد محدودیت گاز بیان کردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + نوزده =