مدیرکل نوسازی مدارس گیلان خبر داد؛ افتتاح ۱۰۲ کلاس درس همزمان با دهه فجر در استان گیلان

مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس گیلان از افتتاح ۱۰۲ کلاس درس در ایام الله دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: برای افتتاح این پروژه ها بیش از ۱۱۷ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

عصر کاسپین/ در نشست با فرماندار آستارا اظهار کرد: خیرین مدرسه ساز در گیلان تاکنون یک هزار و ۵۹۸ کلاس درس در این استان برای تحصیل آینده سازان احداث کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ۱۰۲ کلاس درس با زیربنای ۹ هزار ۹۱۱ متر مربع در ایام الله دهه مبارک فجر به بهره برداری می‌رسد، افزود: برای افتتاح این پروژه بیش از ۱۱۷ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است. به بهره برداری می‌رسد.

دقیق با اشاره به اینکه یک هزار و ۵۹۸ کلاس درس در ۳۸۱ فضای آموزشی با زیربنای بیش از ۱۲ هزار مترمربع توسط خیرین استان ساخته شده‌است، تصریح کرد: طی چهار سال گذشته ۶۰ درصد فضاهای آموزشی در استان با مشارکت خیرین احداث شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس گیلان ادامه داد: هم اکنون بیش از ۵۰ فضای آموزشی در گیلان با مشارکت خیرین در دست احداث است ضمن اینکه تمام پروژه‌های افتتاح شده هفته دولت امسال نیز با مشارکت خیرین ساخته شده‌اند.

وی با بیان اینکه به جز اشخاص حقیقی سایر نهادها برای ساخت واحدهای آموزشی نیز همکاری دارند، افزود: هم اکنون ساخت ۸۳ واحد آموزشی با ۵۰۴ کلاس درس با همکاری بنیاد برکت در دست اجرا است، ضمن اینکه ۵۵ واحد آموزشی را پیش از این به اتمام رسانده‌ایم.

مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس گیلان با قدردانی از مشارکت خیرین در مدرسه سازی اضافه کرد: طی ۲ سال گذشته در حوزه جذب و مشارکت خیرین در ساخت و توسعه فضاهای آموزشی به لحاظ مبلغ عنوان دوم کشوری را کسب کردیم.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم در سال گذشته به واسطه تحریم‌ها در زمینه ساخت فضای آموزشی با مشکلاتی مواجه بود اما خیرین دوشادوش دولت بدون هیچ چشمداشتی خالصانه مشارکت کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + دو =