آیین بزرگداشت کاشف السلطنه پدر چای ایران برگزار شد

عصرکاسپین/ولی جهانی گفت: آیین بزرگداشت کاشف‌السلطنه پدر چای ایران به مناسبت روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی با حضور فرخی نماینده مردم شریف لاهیجان و سیاهکل، مراتی فرماندار لاهیجان، جهانساز رئیس سازمان چای و نیز اندیشمندان، پژوهشگران، مفاخر و مردم عزیز چای‌کار در موزه چای ایران برگزار شد.

مدیر‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی گیلان افزد: در این مراسم مسئولین و کارشناسان این عرصه، توضیحاتی درباره چای و چای‌کاری در ایران و گیلان و نیز موزه چای ارائه دادند.

او بیان کرد: با توه به اینکه طرح توسعه موزه چای در دست اقدام است و انتظار از مسئولین، کارخانه‌داران و چای‌کاران است که به عملی شدن ین طرح کمک کنند که این امر نیازمند تامین اعتبار از طرف خیرین میراث فرهنگی و مسئولین می‌باشد.

جهانی تصریح کرد: موزه چای لاهیجان، اولین گنجیه تاریخ چای ایران است که هم به عنوان مقبره کاشف السلطنه و هم به‌عنوان موزه چای ایران در نظر گرفته شده‌است که فواید مربوط به چای و چای کاری از گذشته تا حال حاضر در داخل آن جانمایی شده و بازدیدکنندگان را با تاریخ فناوری چای و چایکای آشنا می‌کند.

مدیر‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی گیلان افزود: بنابراین هرساله اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی گیلان، با همکاری فرمانداری و سازمان چای و مرکز تحقیقات چای کشور در لاهیجان، اقدام به برگزاری آیین بزرگداشت کاشف السلطنه پدر چای ایران می‌نماید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =