ثبت ۳ جشنواره گیلان در فهرست رویداد‌های گردشگری

0 3

ولی جهانی گفت: جشنواره انار و سوسن چلچراغ شهرستان رودبار و جشنواره بهارنارنج شهرستان لنگرود در فهرست رویداد‌های گردشگری کشور به ثبت رسید.

عصر کاسپین/ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: جشنواره انار و سوسن چلچراغ شهرستان رودبار و جشن بهارنارنج شهرستان لنگرود با هدف ساماندهی مقصد‌ها و مسیر‌های جدید گردشگری، در فهرست رویداد‌های گردشگری کشور ثبت شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت : جشنواره انار که هر ساله از ۱۵ تا آخر مهر برگزار می‌شود با شماره ۲۰۲۲۴۹۹ و جشنواره سوسن چلچراغ هم که هر ساله از ابتدا تا پایان تیر به مدت ۲ ماه برگزار می‌شود با شماره ۲۰۲۲۴۹۸ به ثبت رسید.

ولی جهانی افزود: همچنین جشنواره بهارنارنج شهرستان لنگرود هم که هرسال اول تا ۳۱ اردیبهشت برگزار می‌شود با شماره ۲۰۲۲۴۴۶ به ثبت رسید.

وی با اشاره به تعداد زیاد آئین‌های بومی محلی استان که می‌توانند به صورت یک جشنواره فرهنگی و هنری برگزار شوند، گفت: این ظرفیت می‌توانند زمینه‌خوبی را برای جذب گردشگر و توسعه گردشگری روستایی فراهم کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از ثبت ۲۰۰ جشنواره فرهنگی، کشاورزی و آداب و رسوم در کمیته فرهنگی خبر داد و افزود: این جشنواره‌ها باثبت ۳ جشنواره گیلان در فهرست رویداد‌های گردشگری با هدف معرفی ظرفیت‌ها و شناساندن جاذبه‌های طبیعی وتاریخی در مناطق روستایی و شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

جهانی با اشاره به لزوم توسعه‌ی اقتصاد گردشگری در گیلان گفت: جشنواره آلوچه، توت فرنگی، جشنواره چای املش، گلاب‌گیری در شفت، مراسم نکوداشت آئین کچ چینی (برداشت پیله‌تر ابریشم) نمونه‌هایی از این دست جشنواره هاست که ثبت شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: بیش از ۳۵ میلیون گردشگر از ابتدای امسال به گیلان سفر کرده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۳۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 5 =