افزایش ۱۴ درصدی تغییر کاربری غیرمجاز در گیلان/ آزادسازی بیش از ۴۸ هزار مترمربع

0 1

رئیس جهاد کشاورزی گیلان از شناسایی ۱۲۹۶ مورد تغییر کاربری غیر مجاز در ۶ ماهه اول سال جاری در استان گیلان خبر داد و گفت: این رقم در سال گذشته ۱۱۳۸ مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است.

عصر کاسپین/‌‌ صالح محمدی ۱۷ آبان در گفت و گو با خبرنگاران، از شناسایی ۱۲۹۶ مورد تغییر کاربری غیر مجاز در ۶ ماهه اول سال جاری در استان گیلان خبر داد و گفت: این رقم در سال گذشته ۱۱۳۸ مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است؛ همچنین افزایش مساحت اراضی شناسایی شده نسبت به مدت مشابه سال قبل رقم چهار درصد را نشان می دهد.

وی افزود: طی ۶ ماهه اول امسال مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با همکاری مامورین انتظامی در راستای اجرای تبصره یک ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها ۵۵ اخطار و توقف عملیات در استان را صادر کرده که توسط پلیس صورت گرفته؛ این رقم در سال گذشته ۲۳ مورد بوده و آمارها افزایش ۱۳۹ درصدی را نشان می‌دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان به اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها اشاره کرد و افزود: این تبصره به قلع و قمع بنا و بازگشت وضعیت زمین به حالت اولیه اشاره دارد و در این راستا در ۶ ماهه اول سال جاری ۱۱۲ مورد توسط سازمان جهاد کشاورزی گیلان صورت گرفته، در حالی که این عدد در سال گذشته ۲۶ مورد بوده و آمارها نشان دهنده افزایش ۳۳۱ درصدی است.

محمدی تصریح کرد: ۶۳ مورد اجرای احکام قطعی قضایی در ۶ ماهه اول امسال اتفاق افتاده و این رقم در مدت مشابه سال گذشته معادل ۱۵ مورد بوده که رشد ۳۲۰ درصدی را شاهد هستیم؛ همچنین نشان دهنده افزایش ۶۷۲ درصدی مساحت اراضی از طریق احکام قطعی قضایی است.

وی تاکید کرد: در مجموع در ۶ ماهه اول سال جاری میزان اراضی آزاد شده در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ و همچنین اجرای احکام قطعی قضایی بیش از ۴۸ هزار مترمربع بوده است.

رئیس جهاد کشاورزی گیلان ادامه داد: با تغییر کاربری اراضی کشاورزی امنیت غذایی جامعه به خطر می‌افتد لذا از هم استانی‌های عزیز می‌خواهیم که در حفظ اراضی کشاورزی کوشا باشند و قبل از هرگونه ساخت و ساز و تغییر کاربری در اراضی کشاورزی استعلام‌های لازم را جهت جلوگیری از عواقب قانونی اخذ کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: ساکنان استان گیلان در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری و ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی می‌توانند مراتب را به سامانه ۱۳۱ اطلاع دهند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + هفت =