مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان: سالانه ۹۰۰ یادواره شهدا در استان برگزار می‌شود

صبح کاسپین : مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با بیان اینکه سالانه افزون بر ۹۰۰ یادواره شهدا در استان ‌برگزار می‌شود، گفت: طی ۱۰ ماه گذشته ۶۷۸ یادواره شهدا در استان ‌برگزار شده است.
عبدالله پاکاری روز پنجشنبه ۲۱ بهمن در مراسم تجلیل از خادمان برگزاری کنگره ۸ هزار شهید استان گیلان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم اظهار داشت: باید در راه احیای فرهنگ شهادت و یاد و خاطره شهدای گلگون کفن در صحنه‌ها حاضر باشیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان تصریح کرد: وقتی پای ارزش‌های دین به میان می‌آید مردم در کنار دستگاه‌های مجری، تمام و کمال ایستاده‌اند و همدلی کسبه و اصناف مرکز شهر در زمان برگزاری کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان مثال زدنی بود.
وی با اشاره به فرموده رهبر کبیر انقلاب “شهادت چیزی نیست که بتوان آن‌را با انگیزه های بشری و مادی ارزیابی کرد” گفت: کیفیت برگزاری نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید استان گیلان حاکی از وفاق و همبستگی همه عوامل اجرایی بود که نشان از عشق و ارادت مردم نسبت به مقوله ایثار و شهادت داشت.
پاکاری با بیان اینکه با هدف نظم بخشی بیشتر به یادواره‌های شهدا در استان از اواخر سال ۹۴ دستورالعمل هدایت و مدیریت یادواره‌ها به تمامی فرمانداران ابلاغ شد افزود: طی ۱۰ ماه گذشته ۶۷۸ یادواره شهدا در استان گیلان برگزار شده است و ۲۰۰ یادواره دیگر در حال اجرا است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان عنوان کرد: سالانه افزون بر ۹۰۰ یادواره شهدا در استان گیلان برگزار می‌شود که اگر از این ظرفیت بتوان در تبیین فرهنگ ایثار و شهادت گام برداشت می‌تواند در جامعه تاثیرگذار باشد.
وی با اشاره به اینکه با اجرای دستورالعمل یادواره‌ها می‌توانیم شاهد تعالی یادواره‌ها باشیم خاطرنشان کرد: باید از عناصر و مظاهر اسراف و موارد ضد تبلیغ به‌شدت دوری کرد.
پاکاری با بیان اینکه دیدار و سرکشی از خانواده‌های شهدای استان گیلان از الگوهای خوب کنگره ۸ هزار شهید گیلان بود افزود: بنیاد شهید شاید نتواند به تک تک خانواده‌ها سر بزند و در این راستا مسئولان سایر سازمان‌ها باید در تکریم الگوهای ایثار و شهادت همت بگمارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =