قیمت کالاهای اساسی جهت توزیع سبد کالا شب عیداعلام شد

صبح کاسپین : کارگروه تنظیم بازار کشور در جلسه ۲۷ دی‌ماه گذشته، قیمت‌های مصرف‌کننده کالاهای اساسی شامل برنج، شکر و کره، جهت توزیع در سبد کالای شب عید و عرضه از طریق شبکه‌های منتخب، را تصویب و این مصوبه را به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ کرد.
کارگروه تنظیم بازار کشور، قیمت مصرف‌کننده جهت سبد کالایی وزرات رفاه که از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف کارمندی و کارگری توزیع خواهد شد را برای هر کیلوگرم برنج هندی مرغوب سه‌هزار و ۸۰۰ تومان، برنج اروگوئه دوهزار و ۶۰۰ تومان و سایر برنج‌های وارداتی دوهزار تومان تصویب و ابلاغ کرد.
بر اساس این گزارش، کارگروه تنظیم بازار همچنین نرخ‌های مصوب مصرف‌کننده در کالای شکر جهت توزیع در سبد کالایی شب عید و عرضه در شبکه‌های توزیع منتخب را نیز به شرح ذیل تصویب و ابلاغ کرده است: قیمت مصرف‌کننده هر کیلوگرم شکر بسته‌بندی جهت عرضه در شبکه‌های توزیع و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و کارمندی و کارگری سه‌هزار و ۲۰۰ تومان.
– قیمت فروش بسته‌بندی ۹۰۰ گرمی شکر در شبکه‌های توزیع و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و کارمندی و کارگری دوهزار و ۹۵۰ تومان.
این گزارش می‌افزاید: بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار درباره کالای کره، هر بسته کره ۱۰۰ گرمی به قیمت دوهزار و ۹۰۰ تومان و بسته‌های ۵۰ گرمی نیز با قیمت یک‌هزار و ۵۰۰ تومان در سبد کالا توزیع خواهد شد.
بر اساس این مصوبه؛ تأمین مقدار پنج‌هزار تن کره از محل واردات و همچنین بسته‌بندی شکرسفید و کره بر عهده شرکت بازرگانی دولتی ایران نهاده شده و این شرکت مکلف است این کالاها را بسته‌بندی کرده و در شبکه‌های توزیع منتخب که اسامی آنها در زمان مقتضی اعلام خواهد شد، با قیمت مصوب عرضه کند

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × سه =