نشست هم اندیشی روسای ستاد انتخاباتی حسن روحانی در گیلان با مدیران و اصحاب رسانه حامی دولت برگزار شد.

صبح کاسپین: به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد دکتر روحانی در استان گیلان، نشست هم اندیشی روسای ستاد انتخاباتی حسن روحانی در گیلان با مدیران و اصحاب رسانه حامی دولت برگزار شد.

در این نشست که در دفتر مرکزی ستاد گیلان برگزار شد سید احمد حسینی و سروش اکبرزاده رئیس و قائم ستاد انتخاباتی روحانی در استان، هرمز ربانی رئیس شورای سیاستگذاری ستاد گیلان و شاهد وزیری رئیس کمیته اطلاع رسانی، رسانه و ارتباطات ضمن پاسخگوئی به سوالات نظرات خود را از آخرین برنامه های ستاد انتخاباتی دکتر روحانی بیان داشتند.

در ابتدای نشست سید احمد حسینی رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در گیلان با تشکر از رسانه ها برای حضور در این نشست اظهار کرد: انتخابات حساسی را در پیش داریم و تلاش همه ما در ستاد دکتر روحانی این است که بستری فراهم شود که مشارکت حداکثری در انتخابات صورت بگیرد. هر اندازه مشارکت بالاتر برود پایه های اقتدار ایران و توانمندی شکوفای استعدادهای ملت بالاتر می رود و از حقوق خودمان بهتر دفاع می کنیم و رابطه بهتری برای حسن تعامل با دنیا پیدا می کنیم. وی در ادامه گفت: ما از چند مدت گذشته شاهد بد اخلاقی هایی هستیم که می خواهند بذر ناامیدی را در دل مردم بپاشند و زمینه ای می خواهند فراهم کنند که با ناامید کردن مردم زمینه مشارکت مردم در انتخابات کاهش پیدا کند. باور ما این است که دولت آقای روحانی تلاش گسترده ای در عرصه های مختلف انجام داده است و متاسفانه می بینیم رسانه ای که باید وجدان عمومی مردم را نمایندگی کند راه دیگری را در پیش می گیرد.

حسینی با بیان این که این به نفع نظام و مردم است که اقدامات مثبت بیان شود در ادامه خاطرنشان کرد: ما احتیاج به آمارسازی و دروغ نداریم ، دولت روحانی دولت راستگویان است و تلاش می کند که آن چه انجام داده منتقل کند. وی در ادامه گفت: من در همه شهرستان ها حضور خواهم داشت و سعی می کنم نظارت و پیگیری ستادها را بر عهده بگیرم، سخنرانان ما در ستادهای مختلف در سه سطح شهرستان، استانی و ملی به دفاع از عملکرد آقای روحانی خواهند پرداخت و از افراد خوشنام و پرنفوذ برای دفاع از عملکرد آقای روحانی استفاده خواهیم کرد.

وی همچنین به احتمال حضور رئیس جمهور در استان گیلان اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی ها برای حضور روحانی در گیلان انجام شده و احتمالا ایشان یک برنامه انتخاباتی جهت سخنرانی در استان خواهند داشت.

سید احمد حسینی همچنین در پاسخ به سوالی که آیا اصلاح طلبان در کابینه بعدی روحانی سهم بیشتری دارند بیان داشت: هنوز زود است که در مورد کابینه حرف بزنیم. فعلا تلاش داریم که در انتخابات پیروز شویم و ما خواهان این هستیم که چه جریان اصلاح طلب و اعتدال و بخش هایی از جریان اصولگرا که به پیشرفت و توسعه سرزمین علاقه دارند در این مسیر همراه باشند و باید این جو را پشت سر آقای روحانی سامان دهیم.جریانی که پیرامون چنین موضوعی جمع شده اند به دنبال سهم خواهی نیستند و ما چنین نیتی نداریم. برآیند تمام این کوشش ها و تلاش ها زمینه سازی برای پیروزی مجدد روحانی است.

سید احمد حسینی همچنین در مورد تشکیل ستادهای مختلف دکتر روحانی و احتمال ایجاد انشقاق در ستادهای شهرستان نیز خاطرنشان کرد: باید نیمه پر لیوان نیز نگاه کرد. ما در چینش ساختار محدود ستادهای خودمان با پدیده ای روبه رو بودیم که افراد زیادی مایل به نقش آفرینی و مدیریت بودند و طبیعی است که در این مسیر رقابتی شکل می گیرد و درباره این موضوع به من هم پرخاشگری شد. وی افزود: افراد زیادی هستند که می توانند نقش آفرینی کنند. اشکال کار در جای دیگر است که نباید این موضوع به زیرپا گذاشتن اخلاق منجر شود. هدف وسیله را توجیه نمی کند.همه باید تلاش کنیم که به هدف اصلی برسیم که پیروزی روحانی است و باید این اصطحکاک ها را به حداقل ممکن کاهش دهیم.

هرمز ربانی ریس شورای سیاستگذاری ستاد انتخاباتی روحانی نیز در این نشست خطاب به رسانه های حامی دولت گفت: ما به یاری شما احتیاج داریم و با یاری شما در شفافیت فضا و وضعیت اطلاع رسانی باید کمک کنید و می توانید نقش موثری داشته باشید. وی افزود: همه افراد جامعه موظف هستند رای مردم را به عنوان عنصر تعیین کننده بپذیرند و تلاش کنند که این رای صیانت شود. امیدواریم رسانه ملی که در گذشته اقداماتی را خلاف دولت انجام داده بود بتواند در این مسیر گام بردارد.

رئیس شورای سیاستگذاری ستاد انتخاباتی روحانی در گیلان اظهار داشت: یکی از مسائل مهم برای ما رصد انتخابات است و و در نظر داریم دیدگاه های مختلف را به درستی به مرکز انتقال دهیم. آن بخشی که مربوط به ما است در بررسی وضعیت اطلاعات ما اقدام به نظرسنجی کردیم که در نظرسنجی ما با اختلاف معنادار آقای روحانی نسبت به رقبای خودش به خصوص در مرکز استان در صدر قرار دارد و ما می خواهیم این نظرسنجی را در سطح استان انجام دهیم. وی افزود: ما از استان گیلان که از دور گذشته جزو ۵ استان برتر بودیم که به روحانی رای دادیم این انتظار است که رتبه خودمان را بهتر کنیم و در همین راستا انتظار داریم که دیدگاه و نظر دوستان را بشنویم.

سروش اکبرزاده قائم مقام ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در گیلان نیز در این نشست گفت: گزارش عملکرد دولت را خود دولتمردان باید ارائه دهند و برای همین از آقای دکتر نوبخت روز پنجشنبه در خارج از وقت اداری دعوت کردیم گزارش عملکرد دولت را ارائه کنند. همچنین ارکان ستاد فعالیت ها و دستاوردهای عمرانی دولت را طی جدول و اعلام اقداماتی که انجام داده اند اعلام کردند. وی افزود: نقش ما در این مقطع حساس تحلیل جریان های سیاسی موجود کشور است و این روندی است که به سوی عقلانیت اداره خواهد شد.

قائم مقام ستاد انتخاباتی روحانی ادامه داد: از زبان پیامبر است که کسی مشرف به حج می شود و به زیارت من نیاید به من جفا می کند. اکنون اگر از دولت اعتدال صحبت می کنیم و پشوانه بزرگ اصلاح طلبی چون ریس دولت اصلاحات حرف نزنیم جفا کرده ایم. در چهارسال گذشته اعتدال تئوریزه نشده بود. ولی اکنون به نتیجه رسیده ایم اعتدال گرایی همان اصلاح طلبی است و نباید از دو جریان صحبت کنیم که امروز دو جریان اعتدال گرایی و اصلاح طلبی یکی شده اند و اکنون جریان اصولگرایی نیز به سمت عقلانیت در حرکت اند.
سروش اکبرزاده در ادامه اظهار کرد: از نظر من جریان اصولگرایی به سه دسته بی اعتقاد به اصول و هتاک، جریان اصیل اصولگرایی که به نظرم جریان موتلفه است و جریان اصولگرایی که به دنبال منافع ملی است تقسیم بندی می شود که شما این را در شخصیت هایی چون آقای ناطق نوری می بینید.وی افزود: اکنون جریان اصلاح طلبی از تندروی ها دوری کرده و می خواهد با جریاناتی از اصولگرایان همگرایی داشته باشد و این عقلانیت در جامعه مشخص است. هرچقدر جریان هتاک دنبال تنش باشد ما باید دنبال تنش زدایی باشیم.

قائم مقام ستاد انتخاباتی روحانی همچنین تاکید کرد: ما امروز افتتاح ستادهای خودمان را در رضوانشهر، ماسال و پره سر خواهیم داشت که خود روسای ستاد انتخاباتی نیز در این مراسم ها شرکت کردند. اساسا این نوع تفکر که ما به دنبالش هستیم از طریق رسانه ها بیان شده است. این مطبوعات همسو و همفکر بودند که جریان اصلاح طلبی را تداوم بخشیدند. اگر در سال هشتاد و چهار هم دولت دیگری جز اصلاحات آمد این به دلیل تشتت و گسست جریان اصلاح طلبی و اعتدالی بود که جمع آرای آن ها بیشتر از رقیب بود. امروز نقش رسانه ها در تداوم این حرکت بسیار موثر است. وی افزود: خود مطبوعات همسو نیز تشکلی نداشتند که درخواست های خودشان را مطالبه کنند و امیدواریم همین جا استارت خودمان را بزنیم و بی شک می توانند به ما کمک کند.
در پایان جلسه شاهد وزیری رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد دکتر روحانی در گیلان به تشریح فعالیت این کمیته، معاونت تبلیغات ستاد و نحوه تعامل آن با رسانه ها پرداخت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =