آیین بزرگداشت زنده یاد علیرضا سایه بان و پروفسور مریم میرزاخانی در بندر انزلی برگزار شد

به گزارش عصرکاسپین، به مناسبت فرا رسیدن چهلمین روز فراق بانوی دانشمند ایرانی زنده یاد مریم میرزاخانی مراسم بزرگداشت این نابغه ریاضی و زنده یاد علیرضا سایه بان نخبه ریاضی کشور با حضور دکتر میرشمس مومنی زاده فرماندار ، جمعی از مسئولین ‌ آحاد مردم همیشه در صحنه شهرستان بندر انزلی در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد .

دکترمیر شمس مومنی زاده فرماندار شهرستان بندر انزلی در این مراسم گفت : ارزش انسان ها به میزان اثرگذاری آنان در محیط پیرامونی شان است و هر قدر اشخاص برای جامعه سودمند تر باشند ارزش آنها برای جامعه بیشتر است و هرچه شعاع این تاثیر گذاری بیشتر باشد این ویژگی را پیدا می کنند که فراتر از مرزهای سکونت خود و حتی در جهان شناخته شوند .

وی افزود : ما این نمونه را در عرصه دفاع مقدس با رشادت های شهیدان شاهد بودیم و به جهان نشان دادیم که شهدای ما برای جامعه هستند و اثرگذاری تلاششان مختص همه است .

فرماندار شهرستان بندر انزلی خاطرنشان کرد: شخصیت های علمی همچون علیرضا سایه بان دیگر متعلق به خانواده خود نیستند بلکه به جامعه علمی کشور و جهان تعلق دارند .

دکتر مومنی زاده ضمن تسلیت درگذشت این دو دانشمند جوان افزود : هرچند که ستاره عمرشان کوتاه بود ولی این دو سرمایه با ارزش برای همیشه در حافظه جامعه علمی کشور و جهان ماندگارند و این وظیفه همه دستگاه های فرهنگی است که با برگزاری مراسم بزرگداشت بطور مستمر ، فرصتی را فراهم کنند تا توجه افکار عمومی به علم ، تولید علم و جامعه علمی معطوف شود تا ضمن آشنایی مردم ، جامعه علمی به نشر علم تشویق شوند .

در این مراسم دکتر مسعود اصفهانی رییس بنیاد ملی نخبگان استان گیلان نیز به تشریح فعالیت این بنیاد علمی پرداخت و پروفسور جعفر بی آزار استاد تمام و عضو هیات علمی دانشگاه گیلان ، فعالیت های علمی بانوی دانشمند ایرانی زنده یاد مریم میرزاخانی را برای حاضرین معرفی نمود .
در این مراسم سه بانوی ادیب شهرستان در اوصاف دانشمندان جوان اشعار خود را قرائت نمودند و در حاشیه این مراسم نمایشگاهی از فعالیت های خانه ریاضیات زنده یاد علیرضا سایه بان برپا گردید .

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × پنج =