تاج خبر داد: گزارش قلیان کشیدن بازیکنان روی میز من است/ ۹ نفر دستگیر شده‌اند

0 118

به گزارش عصرکاسپین،مهدی تاج در جمع خبرنگاران درباره گزارش فدراسیون جهانی فوتبال مبنی بر این که فدراسیون فوتبال ایران را به خاطر حضور در پنج جام جهانی مختلف، پنج ستاره نامیده، اظهار کرد: خیلی خوشحالم و به جامعه فوتبال تبریک می‌گویم. جا دارد به مدیران باشگاه‌ها و هیات فوتبال و مربیان خسته نباشید می‌گویم. این اتفاقی بود که قبل و بعد از انقلاب رخ نداده بود و حالا ما تنها کشوری هستیم که فیفا آن را به عنوان فدراسیون پنج ستاره انتخاب کرده است.

رییس فدراسیون فوتبال درباره عملکرد تیم‌ ‌ملی فوتبال نوجوانان، گفت‌: خیلی امیدوار هستیم که جایگاه خوبی را در جام جهانی به دست بیاوریم و به همین خاطر شخصا به هند رفتم. ما پیش از این مکزیک را یک بار ۳ بر صفر برده‌ایم و امیدوارم این بار هم پیروز شویم اما فوتبال است و نمی‌توان آن را پیش‌بینی کرد. اگر مکزیک را ببریم به برنده اسپانیا و فرانسه می‌خوریم که فرانسه را قبل از این برده‌ایم. خیلی به این تیم امیدواریم. ملی‌پوشان تاکنون ۱۰ گل زده‌اند. بی‌سابقه بوده که یک تیم از ایران بتواند در دور مقدماتی جام جهانی ۱۰ گل بزند.

او درباره حمایت باشگاه‌ها از این بازیکنان و جلوگیری از تباه شدن آینده آنها، یادآور شد: با مکانیزمی که سازمان لیگ در طول سه، چهار سال گذشته اتخاذ کرده است، بازیکنان بیشتر در چرخه مسابقات قرار می‌گیرند. ما سهمیه بالای ۲۳ سال به ۱۸ بازیکن کاهش داده‌ایم و بقیه بازیکنان باید زیر ۲۳ سال باشند. این که تیم نوجوانان ما این قدر خوب کار می‌کند به خاطر جوانگرایی در مسابقات لیگ برتر است. این بازیکنان آینده فوتبال ما هستند. می‌توانیم امیدوار باشیم که در سال‌های آینده تیم‌ ‌ملی بسیار خوبی داشته باشیم.

رییس فدراسیون فوتبال درباره استعمال دخانیات توسط بازیکنان لیگ برتری و موضع این فدراسیون در قبال این گونه رفتارها، تاکید کرد: این اتفاق را از دو موضع بررسی می‌کنیم. گزارش آن در حال‌ حاضر در روی میز من است و از طرفی عده‌ای می‌گویند که فتوشاپ است. اگر فتوشاپ باشد، کمیته‌ اخلاق شلاق و حبس دارد و با مجری مربوطه برخورد می‌کند. اگر غیر از این باشد طور دیگری برخورد می‌کنیم. تشخیص ما این است که تصویر آخر که در جراید پخش شده شامل این موضوع می‌شود.

او درباره دعوت از چهار مدیر عامل لیگ برتری به کمیته‌ اخلاق فدراسیون فوتبال، گفت‌: آنها به دلیل ارتباط با دلالان به کمیته‌ اخلاق دعوت شده‌اند البته هدف از این کار برخورد با دلالان است و بخش کمی از آن متوجه باشگاه‌ها می‌شود.

تاج درباره مصرف قرص روانگردان ترامادول توسط بازیکنان و تایید این اتفاق توسط بازیکنان سابق فوتبال مانند احمدرضا عابدزاده، خداداد عزیزی و حتی تایید دکتر هراتیان، اظهار کرد: مصرف ترامادول شامل دوپینگ می‌شود و اگر در نمونه خون بازیکنی وجود داشته باشد قطعا با آن بازیکن برخورد خواهد شد. بحث قلیان یک موضوع پیچیده است و به خانواده‌، جامعه، باشگاه و فرهنگ مردم مربوط می‌شود. در کشور ما تعداد زیادی قهوه خانه وجود دارد که در آن قلیان می‌کشند. باید اتفاقی رخ دهد و جلوی آن را بگیرند. حوزه فوتبال هم باید از ورود چنین مواردی جلوگیری کند ولی اگر گزارشی به کمیته‌ اخلاق برسد حتما با آن برخورد خواهیم کرد. الان گزارش‌هایی روی میز کمیته‌ اخلاق است که برخوردهای متفاوتی با آنها شده و ما حتی برای هشت ، ۹ نفر حکم دستگیری صادر کرده‌ایم و حکم زندان دارند. دادسرا در ماجرای برخورد با بداخلاقی‌ها کمک زیادی به ما کرده است. پلیس امنیت تهران هم در این کار به ما کمک کرده است.

رییس فدراسیون فوتبال گفت‌: حال و روز فوتبال بسیار خوب است و این عملکرد محصول همه باشگاه‌ها است. مایل نیستیم تعداد انگشت شماری این حرکت را مسموم کنند.

رییس فدراسیون فوتبال درباره پول بلوکه شده ایران در فیفا و AFC هم گفت‌: آن پول در حال‌ واریز شدن به حساب ایران است و می‌توانیم از آن استفاده کنیم و مقداری از آن را هم خرج کرده‌ایم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.